Toomas Truuverk • 3. mai 1999 kell 22:00

Uus nädal ei toonud elavnemist

Kolmandat korda viimase kolme kuu jooksul langes kauplemispäeva jooksul Tallinna börsil registreeritud tehingute arv allapoole 100. Madal kauplemisaktiivsus jättis ka aktsiate hinnad väheliikuvaks, nii et ÄP indeks tegi päevaga vaid 0,18protsendise sammu allapoole, 345,15 punktile.

Ainsana suutsid näidata üle miljoni kroonist päevakäivet Hansapanga ja Ühispanga aktsia -- vastavalt 2,34 ja 1,67 miljoni krooniga. Börsisüsteemi 6,16 mln kroonisest kogukäibest andsid nad kahe peale 65%.

Hansapanga ja Ühispanga aktsia olid ka ainsad põhinimekirja aktsiad, mis lõpetasid päeva positiivsel poolel. Hansapanga aktsia alustas hommikul tubli tõusuga ja kerkis esimese kauplemistunni lõpuks 88 kroonile ehk 1,4% reedese sulgemistasemega võrreldes. Seejärel ilmusid välja ka aktsia müüjad, kes suutsid hoolimata tagasihoidlikest mahtudest aktsia hinna praegusel õhukesel turul sulgemishetkeks 87 kroonile kukutada.

Ühispanga aktsia liikumisel ühtegi otsest mõjutajat välja tuua ei saa. Möödunud nädalal kauplemises domineerinud Helsingi börsil Ühispanga aktsia vastu erilist huvi enam ei tunta. Ilmselt aitas Ühispanga aktsial 0,37% võrra ülespoole liikuda Hansapanga aktsia eeskuju.

Mingeid suuremaid hinnamuutusi ei toimunud eile ka lisanimekirjas. Suurima 9,5protsendise tõusu läbis Kalevi aktsia, võites tagasi selle, mille ta eelmisel börsisessioonil kaotas.

Rohkem kui üks tehing tehti lisanimekirjas eile Rakvere LK ja Saku õlletehase aktsiaga -- vastavalt 4 ja 5 tehingut. Kummagi aktsia hind siiski märkimisväärselt ei muutunud.

Ligi 300 000kroonise käibega olid eile Hüvitusfondi (HF) võlakirjad. Olukorras, kus intressitasemed on märkimisväärselt kukkunud ja Hüvitusfondi I kvartali tulemus lubab loota ka lisaintresse, on HFi obligatsioonide arvestuslikud tootlused küllalt ahvatlevad. Näiteks 10% intressimaksega arvestades kujuneks suurema osa HFi obligatsioonide tootluseks ca 20%.

Hetkel kuum