Lahekalda projekti hakatakse taas käivitama

Pool aastat külmutatud projekti eestvedaja, ASi Lahekalda juhatuse esimehe Sulo Niguli sõnul on tehtud ettevalmistused Maarjamäele rajatava miljardikroonise projekti teostamiseks. Projekti on tema sõnul muudetud riskivabamaks.

«Kui Skandinaavia ehitusfirmade analüütikud jõuavad arusaamisele, et projekti tasub teostada, siis ma ei näe põhjust, miks ei võiks ehitus alata mõne kuu jooksul pärast otsuse tegemist,» seletas Nigul. Tema sõnul võivad Lahekalda rajooni ehitust finantseerida kas ehitusfirmad või neid teenindavad pangad.

Eesti pankadesse projekti rahastamisest rääkima minna tasub siis, kui meil on uus sõnum -- kes on ehitaja ning mis garantiisid ta pakub, rääkis Nigul. Ilmselt oleks projekti müük praegu parem, kuid küsimus on investoritele selles, et Eestis on lühikese ajaga palju järske muutusi toimunud, leidis Nigul.

Nigul ei soovinud avalikustada, milliste Skandinaavia ehitusfirmadega läbirääkimisi peetakse.

Kloostrimetsa Kodu 2001 rajatava eramurajooni ehitamiseks ja klientide finantseerimiseks Luksemburgi pankadest raha saanud ehitusfirma OÜ Wicom peadirektor Priit Vilba ütles, et praeguses situatsioonis võib Lahekalda projekt käivituda. «Õrnad võrsed on olemas, et Skandinaavia ja muu Euroopa ettevõtted Eesti projektide vastu huvi hakkavad tundma,» ütles Vilba. «Nagu läheb majandusel, nii läheb ka kinnisvaraprojektidel,» leidis ta. Probleem on, et eluasemelaen on võrreldes teiste riikidega liiga lühike ning intress kõrge, lausus Vilba. «Normaalne laenu pikkus oleks 15 aastat ja intress 6 protsenti,» lisas ta.

Hansapanga krediididirektor Aivar Rehe sõnas, et kui Lahekalda läbib Skandinaavia panganduse kadalipu, siis saavad ka Eesti pangad mõelda projektis kaasalöömisele.

Hetkel kuum