Mart Stöör • 9. juuni 1999 kell 22:00

Ostuhuvi taastus rahulikult

Teisipäev kujunes rahulikuks. ÄP indeks nihkus päeva lõpuks 0,26% kõrgemale ning lõpetas 336,16 punktil.

Optimistlikuma suhtumisega investoritele on sellised ülemüügid tavaliselt heaks võimaluseks turgu siseneda. Vaadates aga koguseid, võib öelda, et vähesed allesjäänud suuremad tegijad hoiavad end endiselt turust eemale.

Kauplemine oli tagasihoidlik ning ostupoolel olid enamuses kohalikud investorid. Turgu sisenemisega arvatavasti keegi ei kiirusta, kuna pankade tulemused avaldatakse alles järgmisel nädalal. Hetkel puuduvad ka uudised, mis annaks ettekujutust teiste noteeritud firmade majanduslikust olukorrast.

Üldiselt ollakse peatselt avaldatavate tulemuste suhtes optimistlikult meelestatud, erilisi üllatusi ei tohiks tulla.

Ametlikus nimekirjas juhtisid tõusvad aktsiad 4:2. Enim kaubeldi taas Hansapanga aktsiaga, omaniku vahetas 95 056 aktsiat ning hind tugevnes 2,3% võrra. Teisel kohal oli viimastel päevadel oma hinnataset tugevalt hoidnud Ühispank, kerkides 0,38%.

Ametliku nimekirja kaks kaotajat olid Eesti Telekom ja Tallina Kaubamaja. Käibed olid viimastel aga alla igasugust arvestust.

Lisanimekirja enim kaubeldud aktsiaks osutus kolmapäeval Reval Hotelligrupp. Tegemist oli aga vaid kahe suurtehinguga. Kaotajaks jäi siin aga Harju Elekter, vajudes 2,02%.

Nädala lõpp peaks kujunema sarnaselt kolmapäevale suhteliselt igavaks. Praegu pole oodata teateid, mis annaks põhjust kauplemise aktiviseerumiseks.

Hetkel kuum