1. juuli 1999 kell 22:00

Rocca al Mare suurhallil jääb 25 mln vajaka

ASi Rocca al Mare Suurhall projektijuht Riho Remmel ütles, et 175 mln krooni maksvast projektist on puudu veel 25 mln. Kui see summa õnnestub täiendavate loozhide ja toolide müügist saada, algab halli ehitus augustis-septembris. Ehitus kestab aasta.

«Oleme praegu seda meelt, et ei taha ehitamisega enne alustada, kui 100% rahastamist on kindel,» selgitas Remmel. «Püüame vältida olukorda, kus selgub, et ehitust lõpule viia ei saa ja peame loozhi või tooli ostnud aktsionärile ütlema: sorry, aga nüüd on kõik ja seal on sinu viis vaia ja kolm paneeli.»

Põhiosa halli maksumusest taheti katta toolide ning muude õiguste eest saadavast tulust ning Nordic Investment Bankilt saadava laenu abil.

Selleks, et pank annaks pikaajalise laenu soodsa intressiga, on tarvis riiklikku garantiid, aktsiakapitali 5 mln krooni, krediidiliini ehituse ajaks ja loozhide ning toolide ainuõiguste müügist peab kogutud olema teatud summa, jätkas Remmel. «Aktsiakapital on meil nõutud ulatuses koos ja krediidiliini pakkumine Hansapangalt olemas, kõik sõltub nüüd sellest, kui edukalt me toole ja loozhe juurde müüa suudame,» rääkis ta.

Remmeli sõnul on praegu sõlmitud 10 loozhi müügi eellepingud, veel oleks neid vaja müüa 7-8. Toolidega on tema sõnul keerulisem, sest neid ostavad eraisikud ja väiksemad firmad, kes soovivad kõigepealt näha, et ehitus ikka käima läheb. 1500 toolist on praegu müüdud 50. Remmel lisas, et kui ehituse lõpuks suudetakse ära müüa 75% toolidest-loozhidest, oleks raha üle 200 miljoni krooni.

Halli suurima aktsionäri Lemminkäinen Eesti ASi direktor Avo Lillemäe lausus, et kui projekti arendama hakati, oli eesmärk, et hall valmiks 2000 aastaks, aga arendusprojektid ei lähe alati nii ruttu kui vaja.

Lillemäe sõnul on spordi- ja kultuurihalli idee leidnud poliitikutelt toetust ning riigi tagatise saamine laenulepingule on tõenäoline. Lemminkäinen Eesti on projekti arendamisse Lillemäe sõnul praeguseks investeerinud 2,5 mln krooni. «Oleme oma Soome emafirmaga rääkinud ja nad on öelnud, et kui meil jääb puudu kusagil 10 miljonit, on võimalik, et nad panevad selle summa välja, rääkis ta.

Kavandatav universaalhall ehitataks Rocca al Mare kaubanduskeskuse kõrvale ning sinna on planeeritud 6000 istekohta. Kontsertide ja etenduste ajal mahuks halli koguni 10 000 pealtvaatajat. Äriplaan näeb tegevusaastaks ette 33,5 mln suurust käivet ning 2,5 mln krooni suurust kasumit.

ASi Rocca al Mare Suurhall suurim aktsionär on AS Lemminkäinen Eesti 45% osalusega, Tallinna linnale ja Eesti riigile kuulub 20%, korvpalliliidule 10% ja olümpiakomiteele 5% aktsiatest. Loozhide ja VIP-toolide ostjad saavad B- ja C- aktsiate omanikuks, aktsiate märkimisperioodi lõpuaeg on 31. juuli. Loozh maksab 1,2--2,4 mln, tool 37 500 krooni.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum