Kaido Einama • 20. juuli 1999 kell 22:00

Õigusinfo saab nüüd panna sülearvutisse

Õigusaktide andmebaas Internetis, millele on tasuta ligipääs, pole igal pool kättesaadav. Uus laserplaadiversioon lubab kõik vajaliku sülearvutis kaasa võtta ning kasutada seda ka ilma internetiühenduseta.

Õigusaktide andmebaasi laserplaadiversioon sobib juristidele, firmajuhtidele ja kõigile neile, kellel on operatiivselt ja tihti vaja õigusaktidest otsinguid teha. Alati ei pruugi internetiühendusega arvuti käepärast olla.

Eesti õigusaktide andmebaas on tasuta kättesaadav Internetis aadressil http://seadus.ibs.ee/, seda haldavad Balti Õpingute Instituut (IBS) ja riigikohus, tehes tihedat koostööd riigikantseleiga. Andmebaasil on Internetis üle 27 000 kasutaja, kes vaatavad ööpäevas üle 15 000 dokumendi.

Riigikantselei eurointegratsiooni büroo on Internetis kättesaadavaks teinud ka Euroopa Liidu õigusaktide andmebaasi (http://celex. euroli.net). Eesti õigusaktide CD-ROM on Internetis tasuta kasutatava versiooni veidi lihtsustatud variant, mis on varustatud üle teksti märksõnaotsingu ja temaatilise klassifikaatoriga. CD-versiooni kasutamiseks on vajalik Internet Explorer 5.0, mida sisaldab plaat, internetiühendus pole CD-ROMi kasutamisel oluline.

7. juulil anti välja õigusaktide andmebaasi esimene versioon, kuid IBS hakkab kord kuus väljastama ka uut CDd, millel on peal viimased parandused. Parandusi ja CD sisu on võimalik ka tasuta Internetist tõmmata aadressil http://seadus.ibs.ee/cd-rom/. Andmebaasi CDd posti teel tellides on aastatellimuse hind 2495 krooni.

Eesti peab lähiaastail Euroopa Liiduga ühinemiseks harmoniseerima 12 000 õigusakti. Andmebaasi vahendusel on peagi võimalik jälgida ka Eesti õigusaktide harmoniseerimise kulgu, leides viiteid, milliseid Euroopa Liidu nõudeid iga Eesti õigusakt realiseerib.

Laserplaat on alates augustist saadaval samuti kõikides hästivarustatud ajalehekioskites.

Hetkel kuum