Sirje Niitra • 16. september 1999 kell 22:00

Pistisetegelased pääsevad ehmatusega

1994. aastal vapustas avalikkust teade, et ekspeaminister Indrek Toome jäi vahele kaitsepolitsei ametnikule pistise andmisega. Tegu oli võetud filmilindile ja seda näidati televisioonis. Toome soovis Kaitsepolitsei töötajalt 30 000 krooni eest tagasi osta oma äripartneri Mark Rivkini, tema abikaasa ja tütre võltsimiskahtlusega passe.

Toome vahistati küll sündmuskohal, kuid kohus mõistis ta õigeks, kuna altkäemaksuandja teatas, et soovis kaitsepolitseiniku hiljem üles anda.

Videolindile jäädvustas politsei ka tuntud advokaadi Monika Mägi altkäemaksupakkumise Tallinna linnakohtunikule Anne Kramerile novembris 1996. aastal.

Kümne tuhande krooni eest soovis Mägi vabastada vahi alt relvaärimees Kalev Arusood ja saada ka muid soodsaid kohtulahendeid.

Tallinna ringkonnakohus leidis, et Mägi vastu kogutud tõendid on vastuolulised ja vähe puudus, et kohtu alla oleks läinud hoopis kohtunik. Selle eest, et ta osales ebaseaduslikus jälitustegevuses.

1997. aasta sügisel tunnistas Tallinna linnavalitsuse omandireformi ameti peaspetsialist Arvi Kivimägi Äripäeva ajakirjanikule, et on ühe maaküsimuse lahendamisel võtnud 2000 krooni altkäemaksu.

Ametnik aitas selle raha eest leida maamõõtja ja kiirendada niimoodi maatüki tagastamist.

Tolleaegne abilinnapea Mait Metsamaa andis selle loo ajendil kirjutatud juhtkirja eest Äripäeva kohtusse, protsess kestab Tallinna Linnakohtus siiani.

Kivimägi vastu süüdistust ei esitatud. Kivimägi töötab omandireformiametis tänaseni edasi.

Äripäeva ajakirjaniku lindistatud Kivimägi ülestunnistuse vastu pole huvi tuntud.

Kolmapäeva õhtul esitas kaitsepolitsei korruptsioonisüüdistuse pankrotistunud Maapanga endisele juhile Malle Eenmaale.

Hetkel kuum