Kadi Heinsalu • 27. september 1999 kell 22:00

Volikogu umbusaldab Viimsi vallavanemat

Viimsi vallavolikogu esimehe Kalev Villemi sõnul on vallavanem volikogu otsuse vastu astudes ületanud oma volitusi, kuna volikogu otsused on vallavanemale kui täitevvõimule täidesaatmiseks.

Kinnitamata andmeil on vallavalitsuse tõrksuse taga soov kütusefirmalt altkäemaksu saada.

ASi Milstrand nõukogu liige Endel Siff märkis eile, et 27. augustil toimus kolmanda isiku juuresolekul kohtumine vallavanem Kaido Metsmaga, kus Metsma tegi ettepaneku, mis oli Siffile arusaadav kui ettepanek tasuda valla juhtkonnale n-ö goodwill'i probleemi kiireks lahenduseks. «Edasisest jutuajamisest keeldusin ja lahkusin,» lausus Siff.

AS Milstrand on alates 1997. a maksnud Viimsi vallale, kelle territooriumil naftaterminal asub, n-ö hüvituseks 4,8 mln krooni. Milstrand peatas maksed juunis seoses vallavalitsuse tegevusega.

Terminali laienduse korral lisanduks igal aastal vallale 3--4 mln krooni, lausus Milstrandi juhataja Enn Vann. Laienduse aluseks oleva detailplaneeringu kehtestas volikogu 1996. a. Ehkki tänavu telliti terminali laienemisele uus keskkonnaekspertiis, ei leidnud see takistusi laienduse tõkestamiseks.

Vallavalitsus, tuginedes kohaliku elaniku Mati Märtsoni Tallinna halduskohtusse esitatud kaebusele, väitis aga, et kütusebaasi detailplaneering on vastuolus planeerimis- ja ehitusseadusega ja palus kohtult abi, et planeering kehtetuks tunnistada.

Hetkel kuum