Toomas Truuverk • 5. oktoober 1999 kell 22:00

SEB ostab taas Ühispanga aktsiaid

Kauplemine Tallinna börsil jäi ka eile väheaktiivseks. Börsisüsteemi päevakäive ulatus 104 registreeritud tehingus 7,22 miljoni kroonini. Kauplemishuvi leidis vaid 9 aktsiat.

Aktsiate hinnad püsisid loius kauplemises enam-vähem endistel tasemetel. Üksikud suuremad liikumised olid peasjalikult tingitud aktsiate ebalikviidsusest ning ostu- ja müügihinna suurest vahest.

Sellel taustal läbis märkimisväärse hinnaliikumise vaid Ühispanga aktsia, kerkides päevaga 6,91%, 23,2 kroonile. Ühispanga aktsia oli 3,05 mln krooniga ühtlasi päeva enimkaubeldud aktsia.

Ühispanga aktsiat tõstis eile ilmselt üks suurem ostutehing, mille läbisurumine börsil kergitas aktsia hinda kiiresti 50 sendi võrra. Kui enamus tehingutest registreeriti standardsetes 2000aktsiastes pakkides, siis ühes tehingus vahetas korraga omanikku koguni 100 000 aktsiat, koguväärtusega 2,3 miljonit krooni.

Maaklerite sõnul oli Ühispanga aktsiaga tehtud tehingute taga Ühispanga strateegilise investori, Rootsi panga SEB naasmine turule. Mäletatavasti hoidsid just SEBi ostukorraldused augustis ja septembri alguses Ühispanga aktsiat vajumast allapoole 26 krooni piiri.

Vähehaaval lisandub turule positiivse tooniga uudiseid, mis ühel hetkel peaks kõik koos hakkama investorite huvi aktsiaturu poole kallutama.

Eile oli selliseks uudiseks augustikuu väliskaubandusnäitajad. Näitajatest selgub, et eksport on tõusnud kogumahtudes juba kõrgemale tasemele, kui ta oli seda aasta tagasi (kuigi augustikuu eksport jääb esialgsete tulemuste kohaselt veel veidi alla, tästavad hilisemad täpsustused mahtu), samas impordi maht moodustab 85--90% aastatagusest.

Veel sel kuul selguvad pankade konsolideeritud III kvartali majandustulemused. Need leiavad kindlasti suurt tähelepanu aktsiaturul.

Hetkel kuum