Kristina Traks • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Kõuhknate krevetiäri võib saada riigi toe

Kavandatava seadusemuudatuse järgi hakatakse püügikvoote firmadele jagama nende viimase kolme aasta püügitulemuste järgi. Kui ettevõte alles soovib kalapüüki alustada ja tal pole ette näidata viimase kolme aasta püügitulemusi, siis talle luba ei anta.

Krevetipüügil kehtestaks seadusemuudatus muutumatu limiidi kolmele ettevõttele, ASile Reyktal ja perekond Kõuhknale kuuluvatele ASidele Permare ja Dagomar, ning takistaks samale tegevusele juurdepääsu teistel firmadel.

«Mina pole selle poolt, et hakata sellisel viisil lubasid jagama,» ütles Kalurite Liidu juhatuse esimees Toivo Orgussaar. «Kuid on inimesi, kes pooldavad nende muudatuste väga kiiret vastuvõtmist.»

Atlandi ookeani loodeosas krevette püüdvate ASide Permare ja Dagomar juhataja Marek Harjak ütles, et kõikides Euroopa Liidu riikides antakse püügilimiiti ajalooliselt kala püüdvatele firmadele.

«Kui ma ei tea, mis mu järgmise aasta limiit on, siis pole ju võimalik areneda ja investeerida,» lisas Harjak.

Kalurite Liidu juhatus kiitis eile kavandatavad seadusemuudatused heaks.

Riigikogu keskkonnakomisjon hakkab kalapüügiseaduse parandusi arutama esmaspäeval.

Toiduainetööstuskontserni ETFC Grupp kontrollpakki haldava ASi Epeks omanikud Toomas, Tiit ja Tarmo Kõuhkna loobusid Epeksi aktsiatest, saades vastu ASi Hiiu Kalur aktsiad. Dagomar on Hiiu Kaluri tütarfirma.

Hetkel kuum