ÄP fototoimetus • 25. november 1999 kell 22:00

Edevus läheb kalliks

Üleeile õhtul said rahvaasemikud maha järjekordse otsusega, mis tõstab alates uuest aastast oluliselt riigilõivu mitmetelt tehingutelt.

Rohkem tuleb hakata raha välja käima kõikjal, kus teisel pool letti istub riigiametnik. Loomulikult kehtib sama autoregistri kohta.

Kui enamikel autoregistri toimingutel tõusis riigilõiv kaks ja pool korda, siis osade asjade eest peab hakkama maksma viiekordset tasu.

Eriti kalliks hindab riigikogu inimeste edevust. Eritellimusel valmistatud autonumbri sai seni kätte 5000 krooni eest, alates uuest aastast peab sel puhul aga tervelt 20 000 krooni lauale laduma.

Millegagi tuleb ju eelarveaugud kinni mätsida ja loomulikult on riigilõiv ning aktsiis lihtsaim moodus seda teha. Viimane annab tunda juba alates tuleva nädala kolmapäevast, kui liitri 95E eest peab hakkama tasuma ligi üheksa krooni.

Siinkohal võib ainult õnne tänada, et üleriiklikku mootorsõidukite maksu ei kehtestatud ja et pealinlastel see muutumatuna püsima jäi. Loodetavasti jääb nüüd ehk rahakoti põhja ka veidi söögiraha.

Vt. ka tabelit:Riigilõivu määrad praegu ja aastast 2000

Autor: ÄP

Hetkel kuum