Andres Reimer • 22. detsember 1999 kell 22:00

Duumavalimiste mõju ebaselge

Venemaa majanduse ja poliitika kuluaarides on suhtumine Eestisse viimastel kuudel muutunud positiivseks, mis võib parempoolsete poliitikute edu tõttu valimistel lähiajal muuta Venemaa välisministeeriumi senist tõrksat käitumist, lausus eile MootorReisi AS Eurolinesi juht Hugo Osula.

MootorReisid on tänavu suurendanud päevas Peterburi sõitvate busside arvu ühelt neljale, asutanud Venemaal turismifirma ning lähiajal avab esinduse Moskvas.

Venemaa raudtee-ettevõtte Balt Trans Service peadirektor Vladimir Prokofjev ütles, et Venemaa poolt Eesti kaupadele kehtestatud topelttollide kaotamise perspektiivid on head. Duumas suure toetuse saanud valitsus huvitub Venemaa majanduspoliitika stabiliseerimisest, mistõttu asub muutma suhtumist Eestisse, lisas ta.

Samas juhtis Prokofjev tähelepanu valimisjärgsele määramatusele, sest oodatava parempoolse valitsuskoalitsiooni koosseis ja majanduspoliitiline programm pole tänaseks selgunud.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Mart Relve ütles, et ta ei looda Eesti-Venemaa kaubandussuhetes kiireid muutusi, kuid näeb positiivseid arenguvõimalusi. «Võitsid jõud, kes pooldavad majandusreforme,» ütles Relve. «Valimistulemused hoidsid ära halvima arengustsenaariumi.»

Eesti Vene ettevõtjate koja juht Koidu Haugas ütles, et tema hinnangul ei too valimistulemused Eesti-Venemaa suhetes muutusi kaasa, sest ükski duumasse pääsenud jõududest pole Eestiga seotud. «Topelttollidega peab uus valitsus minema taas uuele läbirääkimiste ringile ja Eesti ettevõtjad jäävad veel pikaks ajaks oma kaupa Venemaale läbi Läti vedama,» lisas Haugas.

Hetkel kuum