Neste büroohoone püstitamisel oli taotlus luua hästitoimiv ja terviklik töökeskkond. Linnast sõltumatu küttesüsteem tagab hoone ökonoomse majandamise.
Võsastunud maatükk Sõpruse pst ja Linnu tee ristmikul sai ehitusplatsiks ning Neste Eesti büroohoone kerkis viie kuuga. Tagasihoidlikkuselt ja ratsionaalsuselt põhjanaabrite bürooarhitektuuri meenutav kolmekorruseline hoone sobib ümbritsevasse keskkonda, häirimata läheduses paiknevate väikemajade vaikelu. Lihtsa fassaadi taga on läbimõeldud ja terviklik töökeskkond. Hoone esimesest korrusest hõlmavad suurema osa vastuvõturuumid ja müügiosakond. Valgusküllane ja hubane on ka kõigile avatud kohvik. Teisel korrusel paiknevad tööruumid on tavapärasest ruumikamad.
Töökabinettide paigutamisel arvestati, et igale töökohale oleks tagatud loomulik valgus. Korruse keskele koondati abiruumid kontoritehnikaga, samuti olmeruumid -- du?iruum, saun, kusjuures eraldi «puhketuba» on suitsetajate jaoks.
Tööruumide läbimõeldud paigutus hõlbustab töötajate liikumist ruumide vahel. Sõltumatus linna tsentraalsest küttesüsteemist lubab reguleerida hoone sisetemperatuuri vastavalt vajadustele, võimaldades nautida pakaselise ilmaga sooja tuba ning suvekuumuses meeldivat jahedust.
- Uut kontorihoonet planeerides oli meie eesmärk luua hästi funktsioneeriv töökeskkond, seega investeerisime eelkõige töötingimustesse. On äärmiselt vajalik olla ligipääsetav ja kättesaadav klientidele, ka selles osas on positsioon hea. Tööruumide paigutus on lahendatud põhimõttel, et töökohtade tehnilise teenindamisega seotud bürootehnika ja abiruumid on koondatud korruse keskele. Praegune ruumijaotus on paigas, töökohad on planeeritud isegi väikese varuga.
Soomes asuva emafirma poolt oli maja projekteerumisel üks tingimus: hoone küttesüsteem peab olema sõltumatu. Sellest lähtuvalt sai kütte- ja ventilatsiooniprojekt ja -seadmed tellitud Soomest. Firmastiili, rohekas-sinist värvikombinatsiooni on esile toodud eelkõige siniste detailide abil interjööris.
- Projekti teostamisel ei olnud eesmärk atraktiivsuse taotlus, vaid eelkõige loogiliselt toimiva töökeskkonna loomine. Soomes Laitila arhitektuuribüroo poolt koostatud eskiisprojekt oli lähteülesanne, mida järgides asusime büroohoonet projekteerima. Selles oli ette nähtud hoone tehniline varustatus ja materjalide kvaliteediklassid. Arvestades etteantud raame, töötasime välja hoone ruumijaotuse. Hoone funktsionaalne keskpunkt on tehniline tsoon, kus asuvad abiruumid kontoritööks vajaliku tehnikaga, arhiiv, samuti sanitaarruumid -- WC, du?iruum. Maja tehniline haldamine toimub kolmandale korrusele viidud tehnosüsteemide juhtimise keskusest.
Tööruumide hallikat tonaalsust ilmestavad sinisetoonilised põrandakatted ning Thulema büroomööbel, mis tuli sobitada kokku eelmisest majast kaasatoodud mööbliesemetega. Lõpptulemust võib iseloomustada kui ökonoomset, funktsionaalset ja esteetilist töökeskkonda.
Autor: Tiina- Maria Vint
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Viimased uudised
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele