Kanada eestlased said enne jõule Eestis posti pandud kaardid kätte alles veebruari alguses, sest USA postiteenistus segas New Yorgis edasisaadetavad kaardid riigisisestega, kirjutab Eesti Päevaleht.
'USA postitöötajad valasid Newarki lennuväljal Kanadasse mineva posti kokku USA riigisisese postiga,' ütles Eesti Posti postiorganisatsiooni ja ekspluatatsiooni osakonna juhataja Anneli Altunjan. 'Tekkinud segaduses ei jõutud neid arvatavasti enam kokku koguda.'
Kuigi USA postiteenistus saatis Eestisse kirjaliku õienduse ning palus tekitatud segaduse pärast vabandust, otsib Eesti Post edaspidi Kanadasse posti saatmiseks teisi võimalusi.
'Otsime teisi lennuliine ning katsume kirjad võimalusel otse Kanadasse saata,' ütles Altunjan. 'Inimesed ootasid kalleid kirju kodumaalt õigeks ajaks ning me ei taha neile tulevikus enam pettumust valmistada.'
Altunjani sõnul pannakse Kanadasse minev post Eestis suurtesse kottides ning saadetakse läbi Soome ja USA Torontosse. 'Need on vastava märgistusega otsekotid, mis tuleb järgmise lennuga edasi saata,' selgitas Altunjan. 'On arusaamatu, miks USA postitöötajad need lahti kiskusid.'
Rahvusvaheliste kokkulepete järgi peab postiliikumises segaduse põhjustanud riik kõik kahjud kannatanutele hüvitama. 'USA postiteenistus peab korvama kõik kulutused, mis klientidel nüüd selle segadusega tekkida võivad,' ütles Altunjan.
Kanadas elava eestlanna Maret Truuverti sõnul ei saanud suurem osa Toronto eestlastest enne jõule ühtegi jõulukaarti.Need hakkasid saabuma alles 29. detsembril, kandes enamasti 3.-6. detsembri kuupäevadega postitamistempleid. Järgneva paari nädala jooksul saabus hulgaliselt jõulukaarte, mis kõik olid postitatud enne jõule. Jaanuari keskel kaartide voog peatus ning algas uuesti teisel veebruaril. Ka selle laine jõulukaardid kandsid jõulueelseid postitempleid, osa neist isegi 13. detsembri kuupäeva.
Kaartidel olid rahvusvahelised lennuposti ja postieesõigust tähistavad märked A Prioritaire ja Par Avion. Need olid postitatud Saaremaal, Tartus, Pärnus ja Tallinnas.
Kõikide teiste maade jõulupost saabus Torontosse õigeaegselt.
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele