Baltika moodustab plaanide kohaselt kevadeks Societe Generali Londoni investeerimisfiliaaliga ühisettevõtte, mis omandab strateegilise osaluse Ukraina rõivaste jaemüügifirmas Vuldi Clothing.
Baltika juhatuse esimees Meelis Milder ütles eile, et eestlaste finantsosalus projektis on tehingu esimeses etapis vaid sümboolne. Projektis oskusteabega osalev Baltika ei välista hilisemat optsiooni Vuldi Clothingu osakute omandamiseks, sest prantslaste investeering on tähtajaline.
Milder rääkis, et Baltika loodab tehingu kaudu jõuda kuni 40 miljoni kroonise ekspordimahuni Ukraina suurlinnades.
Baltika kavatseb Milderi sõnul minna Ukraina turule peamiselt naisterõivastega, mille jaemüügiketid sealsel turul seni puuduvad. «Ukraina naistel läksid meie toodangut nähes silmad särama,» lausus Milder, kirjeldades hiljutist kohtumist Vuldi Clothingu esindajatega Kiievis. «Klassikaliste naisterõivaste turul Ukrainas konkurents peaaegu puudub.»
Müügikett Vuldi Clothing on Ukraina kapitalil 15 kauplusega euroopaliku teenindustasemega turuliider, mis müüb klassikalise lõikega meesterõivaid. Müügiketi sihtgrupiks on ligi 6000kroonise kuusissetulekuga kliendid. Ettevõtte mullune käive oli 2400ruutmeetrisel müügipinnal ligikaudu 160 miljonit krooni. Baltika Grupi aastane käive on ligi 300 miljonit krooni.
Kaks aastat tagasi oli Baltika müügiplaan Ukrainasse ligi 15 miljonit krooni, kuid ettevõte tõmbus pärast Vene rubla krahhi tagasi. «Isegi meil oli raske Ukrainas leida korralikku äri- ja juhtimiskultuuri,» selgitas Milder.
Eesti ettevõtja eeliseks investeerimisskeemis on lääne päritolu riskikapital, mis pole Eestis kättesaadav, ütles Trigon Capitali poolt tehingut vahendav Piret Raudsepp.
«Kui Baltikal õnnestub sõlmida tehing, kus ta oma riskid maandab prantslaste kaudu, on see väga hea tee,» ütles Eesti Ekspordiagentuuri direktor Lea Kroonmann.
Euroopa turule sisenemine kujuneks Baltikale tarbijate väljakujunenud trendinõudlikkuse tõttu raskeks erinevalt ülisuurest Ukraina turust, kus ostja eelistused pole veel juurdunud, lisas Kroonmann.
Trigon Capitali juht Joakim Helenius ütles, et lääne ärimehed vajavad eestlasi vahendajatena, kes tagavad Ukrainas investeeringute usaldusväärse kasutamise ning suudavad sealsed äritavad läänelikku ettevõtluskeelde tõlkida.
Helenius pakkus eelmise aasta sügisel Londoni investoritele välja idee raha ja Eesti ettevõtjate oskusteabe ühendamiseks. Peale Baltika on Trigon Capital alustanud läbirääkimisi ühe Eesti teedeehitusettevõtte ja hulgimüügifirmaga.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele