Ülo Toomsalu • 14. märts 2000 kell 8:00

Rein Voog ärgitab valdu Tallinnaga liituma

Tänased piirid Tallinna ja lähivaldade vahel on paljuski kunstlikud ning neil puudub loogiline ja elanike huvisid arvestav põhjendus, kirjutab Postimehe arvamusküljel Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog.

Paljud pealinnas töötavad inimesed, eriti jõukam osa, on asunud elama Tallinna ümbruse valdadesse. Seetõttu liigub märkimisväärne osa üksikisiku tulumaksust linna lähivaldade rahakotti, kuigi suurem osa vallaelanikest käib Tallinnas tööl ja kasutab iga päev Tallinna infrastruktuure.

Enamikus lähivaldadest on elaniku keskmine sissetulek Tallinnaga võrreldes mõnevõrra suurem ja aasta-aastalt vahe pigem kasvab Tallinna kahjuks. Praegu elab seitsmes Tallinna naabervallas ca 37 000 inimest. Tööealistest elanikest töötab keskmiselt 55-60 protsenti pealinnas, kuid valdade endi sõnul on nende tegelik elanikkond märksa suurem. Seega on tulevikus Tallinnal suur oht kaotada veelgi suurem osa linna tulubaasist.

Tallinna ja naabervaldade ühinemisega kaasneks tallinlastele suurem valikuvõimalus atraktiivsemate elurajoonide vahel. Tallinna linnavalitsusel tuleks leida võimalusi naabervaldadega ühinemiseks ja koostöö tõhustamiseks, et kaotada põhjendamatud piirid Tallinna ja naabervaldade vahel. Ühtsest suurest linnast tõuseks tulu nii praegustele pealinlastele kui ka lähivaldade elanikele, kirjutab Voog.

Hetkel kuum