?See on loogiline asjade areng, investorid soovivad ka teenima hakata,? rääkis eile investeerimispanga Suprema peaanalüütik Veikko Maripuu. ?Selles, et kasumid välja lähevad, ei ole midagi halba ja riigi jaoks ei ole see probleem. Eesti areng on tihedalt seotud väliskeskkonnaga,? lisas ta.
Kõige rohkem maksavad aktsionäridele dividende Eesti Telekom ja Hansapank.
Analüütikute prognooside kohaselt maksab Eesti Telekom omanikutulu viis krooni aktsia pealt, mis teeb kokku 687 miljonit krooni. Ligi poole miljardi krooni suurune osa läheb välisinvestorite kätte. Eesti Telekomi suuraktsionäridele Soome Sonerale ja Rootsi Teliale kuulub kokku 49 protsenti aktsiatest, kokku on välisinvestorite valduses on 72 protsenti mullu 663,42 miljonit krooni (koos vähemusosaga) teeninud ettevõtte aktsiatest. Riik teenib oma 27,3protsendilise osalusega dividendidena ligi 187,5 miljonit krooni.
Investeerimispanga Trigon Capital peaanalüütiku Toomas Reisenbuki sõnul on suurte dividendide väljamaksmine mitme ettevõtte poolt tingitud sellest, et varem on dividende vähem makstud ning ettevõtted, näiteks Hansapank ja Eesti Telekom, on ülekapitaliseeritud.
?Telekom võiks tegelikult rohkem dividende maksta kui viis krooni aktsia kohta,? leidis Reisenbuk eile.
Head tulu saavad ka Hansapanga välisaktsionärid, kes kokku võtavad välja 337 miljonit krooni omanikutulu. Saku Õlletehas, mille kasum kasvas mullu 39 protsenti 60,9 miljoni kroonini, maksab välisinvestoritele dividendideks 35,4 miljonit krooni.
AS Norma teenis 1999. aastal 170,6 miljonit krooni kasumit, kuid omanikutuluna läheb välismaale vaid 30 miljonit krooni.
Ühispank, Estiko ja Viisnurk on juba oma aktsionäridele teatanud, et neil pole plaanis sel aastal dividende maksta.
Äripäeva analüütiku Toomas Truuverki hinnangul ei maksa tänavu dividende tõenäoliselt Optiva Pank, Tallinna Kaubamaja, Kalev, Klementi, Leks Kindlustus, Rakvere LK, Farmaatsiatehas, XXL.EE. ?Osal ei ole mida maksta, osa plaanib suuremahulisi investeeringuid,? sõnas Truuverk. Pro Kapitali, Harju Elektri, Reval Hotelligrupi ja Tallinna Külmhoone plaanid omanikutulu väljamaksmise kohta pole veel teada.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Enimloetud
3
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
4
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Viimased uudised
Firmat tahtis ära osta Hans H. Luik
Hetkel kuum
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Tagasi Äripäeva esilehele