Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kodumaine arvutitootmine läheb allamäge
Sel aastal tootsid Eesti arvutitehased võrreldes veebruariga pisut rohkem, kuid võrreldes eelmise aasta märtsiga mitusada arvutit vähem.
Äripäeva igakuises Eesti arvutitootjate edetabelis on esikolmik endiselt muutumatu: 1. Microlink (949 arvutit), 2. Ordi (625) ja 3. K Arvutisalong (130).
K Arvutisalongi arvutitoodang kahanes võrreldes veebruariga peaaegu poole võrra, kuid sellest hoolimata säilitas firma stabiilse kolmanda koha.
Suurenes nii Ordi kui Microlinki toodang. Ordi juhataja Sulev Sisaski hinnangul on Eesti arvutituru maht kuus ca 4000 uut arvutit, kodumaised moodustavad nendest 75% ja välismaised 25%.
Lõuna-Eesti arvutitootja Kernel pidas märtsi veel vaikseks kuuks, millal kevadine tootmistõus polnud alanud.
Arvutitest müüakse endiselt enam Intel Pentium Celeron protsessoriga arvuteid, kiirusega 466 MHz. Konkurentsi pakuvad Inteli protsessoritele ka odavamad AMD protsessorid.
Peagi on müügile jõudmas ka üle 800 MHz kiirusega kontoriarvutid.
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.