Ülo Toomsalu • 8. mai 2000 kell 5:54

Hotellid suveks välja müüdud

Suuremad hotellid Tallinnas ja suvituspiirkondades on kuni septembrini välja müüdud. Üksikuid vabu kohti on pakkuda veel vaid turismitaludel ja motellidel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peamiselt on majutuskohti kinni pannud Eesti turismifirmad välisturistidele ja konverentsituristidele, kes moodustavad kaks kolmandikku majutusteenuste kasutajatest.

Reval Hotelligrupi arendusdirektori Urmas Pastaruse sõnul on gruppi kuuluvates hotellides kuni suve lõpuni nädalavahetused välja müüdud.

'Kui me räägime väljamüümisest, siis ainult nädalalõppudest, nädala alguspäevadel valitseb kahjuks suhteline tühjus,' sõnas Pastarus. Tema sõnul jääb pealinnas aasta keskmine täitumus 60 protsendi kanti.

Haapsalus asuva Promenaadi hotelli tegevdirektori Katrin Kristalli sõnul on nende hotell suve lõpuni kolmapäevast pühapäevani broneeritud. Nädala alguses on üksikuid vabu kohti, aga maja on üldiselt sügiseni täis,' lisas ta.

Pärnu Rannahotellis nädalalõppudeks sel suvel tuba kinni panna ei ole enam võimalik.

'Võib tulla ka äraütlemisi, aga kõik sõltub ilmast: kui on ilus suvi, on vähetõenäoline, et äraütlemisi tuleb,' selgitas Rannahotelli administraator Eveli Jääger.

Möödunud aastal külastas Eestit rekordarv välisturiste - 3,2 miljonit inimest, kellest piirivalveameti andmetel kõige suurema osa ehk 60 protsenti moodustasid soomlased. Möödunud aasta näitas, et soomlaste ühepäevasõidud Eestisse on asendumas pikemate reisidega.

Mitmepäevasel reisil olev välisturist jättis Eestisse keskmiselt 4090 krooni, samal ajal kui ühepäevakülastaja kulutas 940 krooni.

Maailma Turismiorganisatsiooni andmetel oli Eesti eelmisel aastal Euroopa kõige kiiremini arenenud turismimaa, kus kauemaks kui üheks päevaks jäänud välisturistide arv kasvas viiendiku võrra.

Hetkel kuum