Inno Tähismaa • 13. september 2000 kell 10:41

Eniro toob turule rahvusvahelise B2B internetibörsi

Alates tänasest toob TeleMedia Eesti AS, uue nimega Eniro Eesti AS turule Ärikataloogi internetipõhise laienduse B2BNETBROKER, teatas ettevõtte esindaja.

Tegemist on 15 riigis toimiva business-to-business interaktiivse pakkumiste ja ostusoovide vahetamise süsteemiga, selgitas Eniro juht Peeter Allik.

B2BNETBROKER"i aktiivseteks kasutajariikideks on näiteks Rootsi, Taani, Poola ja Korea. Selle vahendusel tehakse täna ligi 1000 ostupakkumist päevas ning süsteem on üks Euroopa Liidu hankekonkursssidest teavitamise kanalitest

'Käesoleval aastal saavad kõik Eesti ettevõtted liituda uue süsteemiga tasuta. Meie äriplaani kohaselt peaks aasta jooksul B2BNETBROKER laienema ligi 20 riigi turgudele. Prognoosime, et aasta pärast kasutab Eestis seda süsteemi vähemalt 1000 ettevõtet, ' ütles Allik.

TeleMedia nimevahetus on seotud rahvusvahelise juhatava meedia kontserni Eniro eraldumisega telekommunikatsioonikontsernist Telia ning keskendumisega eeskätt internetipõhistele infotoodetele.

Eniro Eesti ASi juhataja Peeter Alliku sõnul jätkab Eniro küll traditsiooniliste info- ja ärikataloogide arendamist, kui peamise strateegilise arengusuunana nähakse uue meedia toodetele keskendumist.

Eniro Eesti ASi põhilisteks toodeteks Eesti turul on hetkel Ärikataloog ühes uue B2BNETBROKER laiendusega, infokataloog Kontakt!, turismikataloog Kontakt! ning telefonikataloogid Riigitelefon ja Delovoi Spravotshnik. Eniro Eesti vahendab Eestis rahvusvahelisi B2B tooteid Europages ja Navigator. Eniro Eesti ASil on 40-protsendiline osalus ASis Teabeliin (1188 INFO).

Eniro Eesti ASis töötab täna 78 inimest. Ettevõtte 1999. aasta müügikäive oli 65 miljonit krooni.

Hetkel kuum