Ülo Toomsalu • 20. oktoober 2000 kell 6:14

Ühispank ei saa veel börsilt lahkuda

Rootsi Skandinaviska Enskilda Bankenil (SEB) oli eilseks õnnestunud Ühispanga aktsionäride käest kokku osta üle 90 protsenti aktsiatest, väikeaktsionäride leige suhtumine ei lase pangal aga tänavu veel börsilt lahkuda, kirjutab Postimees.

SEBil on Ühispanga aktsiate kokkuostmine sujunud Eestis siiski tunduvalt paremini kui Lätis Unibanka ja Leedus Vilniaus Bankase aktsiate omamine. Täna saab Ühispanga osas ostupakkumise tähtaeg ümber.

Ühispangal oli enne SEBi pakkumist 3690 aktsionäri, kellest eilseks oli alles jäänud veel üle tuhande. Enamik aktsiaid osteti tagasi GDRides ehk suurtelt välisinvestoritelt.

Eesti väikeaktsionäride kätte oli jäänud eilseks ligikaudu kaks protsenti aktsiatest. Teine suurem ports aktsiaid on veel Merita Panga klientidel.

Kui Ühispangal ei õnnestu tänasega omandada kokku üle 95% aktsiatest, ei saa SEB Ühispanka börsilt ära viia. Börsireeglite kohaselt ei saa SEB ka aasta jooksul aktsionäridele paremat pakkumist teha.

Tõenäoliselt toimub börsilt lahkumine siiski tingimuslikult, mis tähendab, et noteering ostupakkumishinnaga ehk 38 krooniga jääb veel ka järgmise aasta alguses börsile.

Hetkel kuum