Vilve Torn • 23. november 2000 kell 22:00

Modell ja massimõrvar

Ansambli Marilyn Manson viimase albumi ?Holy Wood? kaanepilt oli paljude arvates nii võigas, et üksikud suuremad poeketid keelasid selle müümise.

Ansambli solist Marilyn Manson ütles kaanel kujutatu kohta ise, et valitud kujundusega tahtiski ta rahvale näidata, kui julm on tegelik pilt Kristusest ristil.

Jah, leebe ja rahulik stiil ei ole Marilyn Mansoni jaoks. Nende kontserte saadab alati rida skandaale ning solisti julged sõnavõtud toovad ansamblile tihti probleeme.

Viimaseks näiteks on hetk, mil tõsimeelsed ameeriklased 7. novembril uut presidenti valisid. Samal ajal põletas Manson ansambli kontserdil USA lippu ja näitas sellega oma suhtumist. Juhtunud on sedagi, et bändi ei lasta lavale.

Kõigele vaatamata on Mansoni ülesastumised ülimenukad ja nende 13. jaanuaril toimuvale kontserdile Los Angelesis müüdi piletid ära vähem kui veerand tunniga. Kindlasti ei laula Manson ka Põhjamaades tühjadele saalidele.

Ansambel loodi 1989. aastal, kui Heritage?i kristlikus koolis õppinud muusikakriitik Brian Warner muusik Scott Puteskyga kohtus. Esmalt muretseti endale lavanimed ja ka bändile nimi. Brianist sai Marilyn Manson (sümbioos supermodelli Marilyn Monroe ja massimõrvar Charles Mansoni nimedest). Scottist sai Daisy Berkovitz (sarnaselt eelmisele modell Daisy ning mõrvar David Berkovitz). Bändi nimeks sai ?Marilyn Manson and the Spooky Kids?. Hiljem vahetati pikk ja lohisevana tundunud nimi lühema vastu.

Varsti liitusid meestega veel Olivia Newton-Bundy ja Zsa Zsa Speck, kuid aasta pärast viimased lahkusid. Neid valiti asendama uued ?massimõrvarid-modellid? Gidget Gein ning Madonna Wayne-Gacy. Nende esimene kontsertturnee pani alguse ka bändi tähelennule.

Marilyn Mansoni albumid müüvad hästi. Nende ?Antichrist Superstar? jõudis ?Billboardi? tabelis kolmandale kohale. Samuti on nad võitnud mitmeid kõrgeid muusikaauhindu ning ansambel on üles astunud ka MTV muusikaauhindade jagamisel.

Hetkel kuum