Peeter Koppel • 23. november 2000 kell 22:00

Pangaaktsiad Põhjalas löögi all

Põhjamaade börsidel sattusid eile lisaks pikemat aega surve all olnud tehnoloogiasektori aktsiatele löögi alla ka finantssektori aktsiad.

Turgude kauplemisaktiivsus püsis madalana ja seda eeskätt USAst saadava indikatsiooni puudumise tõttu. USAs peeti eile tänupüha ning seetõttu olid turud suletud. Madala aktiivsuse tingimustes püsis meelestatus negatiivsena. Ka Põhjala turgude põhiliseks probleemiks paistab olevat praegu USA presidendivalimiste draama pikalevenimine. Müügilaine finantssektoris oli seevastu põhjustatud analüütikute tähelepanekust, et Ühendriikides on pankadel tekkinud probleeme halbade laenudega juba majanduse jahtumistsükli niivõrd varajases faasis.

Põhjala finantssektori suurimaks kaotajaks oli eile Swedbank, mille kaotus lähenes enne kauplemise lõppu 4 protsendile.

Kauplemispäeva lõpupoole suutsid nii Helsingi kui ka Stockholmi börs siiski veidi kosuda ning seda tänu kergelt tõusma hakanud telekommunikatsioonisektorile.

Sektorit toetas Sonera aktsia, mis liikus enne kauplemispäeva lõppu veidi enam kui 4 protsendiga plussis. Sonera tõusu põhjustasid spekulatsioonid ettevõtte võimaliku ühinemise kohta Deutsche Telekomiga. Kummagi ettevõtte esindajad ei soovinud aga eile ajakirjandusele täiendavat infot anda.

Võimalik Deutsche Telekomiga ühinemine teeks lõpu spekulatsioonidele Sonera võimalike kosilaste suhtes, mis on sagenenud pärast Soome otsust müüa riigi 53,3protsendiline osalus telekommunikatsioonioperaatoris.

Hetkel kuum