Ülo Toomsalu • 28. november 2000 kell 6:42

Kohtuarstlikud lahangud võtavad haigete raviraha

Keskhaigekassal kulub igal aastal mitu miljonit krooni kohtumeditsiinilistele lahkamistele, mida mujal maailmas pole kombeks teha inimestelt kogutud ravikindlustuse raha eest, kirjutab Postimees.

Selle aasta esimese üheksa kuuga maksis keskhaigekassa kohtuarstlike lahangute eest 2,3 miljonit krooni. Arvestades seda, et Tallinnas on ühe inimese raviarve keskmiselt 6500 krooni, saaks haiglad selle raha eest ravida 350 patsienti.

Keskhaigekassa direktori asetäitja Vaike Näripea tunnistas, et keskhaigekassa pole sellise korraga sugugi rahul.

'Keskhaigekassa ei arva, et kohtuarstlikud lahangud peaksid olema rahastatud ravikindlustuse eelarvest ning on teinud sotsiaalministeeriumile ka vastavasisulise kirja,' ütles Näripea. 'Meile teadaolevalt ei ole kohtuarstlik lahang ühegi riigi ravikindlustuse teenuste loetelus.'

Keskhaigekassa kiri oli vastus sotsiaalministeeriumi samateemalisele kirjale, milles arutati eri rahastamisskeeme, ning keskhaigekassa palus ravikindlustuse rahaga mitte arvestada.

Sotsiaalministeerium omakorda on seisukohal, et ravikindlustatud inimese lahkamine kohtuekspertiisis on samasugune teenus nagu iga teinegi, ütles ministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo.

Hetkel kuum