Andres Kärssin • 19. detsember 2000 kell 13:04

Jüri Mõis: makse pole vaja enam alandada (online-intervjuu)

Intervjuu Tallinna linnapea Jüri Mõisaga

Rahandusminister Siim Kallas teatas, et maksukoormus on madal ja seda pole enam võimalik alandada. Mida arvate selle väite kohta?

Hr. Kallas arvas, et pole enam vaja alandada ja ma olen sellega täiesti nõus.

Milliseid võimalusi näeksite maksukoormuse alandamiseks?

Põhimõtteliselt tuleks selleks tööealise elanikkonna osatähtsust suurendada. See omakorda tähendab immigratsiooni liberaliseerimist. Sel juhul oleks vaid tehnika küsimus, kas alandada käibemaksu, tulumaksu või midagi muud. Ma ei pea seda kõike reaalseks.

Kas üksikisiku tulumaks tuleks kaotada?

Ei tuleks.

Millisele omavalitsusele laekub Teie tulumaks?

Olen Tallinna linna maksumaksja

Kuidas on Nevski katedraali rendile andmine sealsele, Moskva patriarhaadile alluvale kogudusele, kooskõlas Eesti huvidega?

Eesti rahvulikes huvides on riigi majandusliku mahajäämuse võimalikult kiire

ületamine. Selle ülesande lahendamise põhieelduseks on stabiilne poliitiline olukord. Minu teada nõustuvad tänases Eestis enamvähem kõik, et Nevski katedraali peaks jääma seesama kogudus, kes seal sajandeid juba olnud on. Milleks siis mitte teha tüliõunast leppimust, mis reaalsuses nagunii ekisteerib ja enamuse toetust leiab.

Millistel kaalutlustel otsustas linnavalitsus kinnitada Bekkeri sadama detailplaneeringu ning anda linnavolikogu liikme Vladmir Ivanovi poja juhitavale firmale õigus legaalselt sadamas opereerida ?

Detailplaneering ei käsitle mingilgi moel omandiküsimusi, vaid seda, kuidas ja missugused hooned ning rajatised krundil paiknevad. Krundil lasuv omandivaidlus ei pea planeeringu kehtestamist takistama. Detailplaneeringud kinnitab volikogu, linnavalitsus valmistab otsuse vaid ette. Linnavalitsus tahab näha Bekkeri

ja teiste sadamate arengut.

OÜ Rasmusson O. Ivanovi juhtimisel on firma, kes on linna korralikult investeerinud, uusi töökohti loonud ja üldse oma asju hästi ajanud. Linnavalitsus ei leia, et linnavolikogu liikmeid või nende perekonnaliikmeid peaks meie linnas diskrimineerima.

Kas Jüri Ott töötab Tallinna Botaanikaaia direktorina edasi?

Linnavalitsus on Jüri Oti vabastanud.

Kuhu jõuludeks puhkama lähete?

Oleme kodus või vähemalt mitte rohkem kui kahe tunni tee kaugusel Pelgulinna sünnitusmajast. Valmistume perekondlikuks suursündmuseks.

Hetkel kuum