Inno Tähismaa • 27. detsember 2000 kell 9:22

Haapsalu volikogu alandas müügimaksu

Uuel aastal langeb Haapsalus müügimaksu määr poole võrra, kuid kasvab firmade ring, kes peavad maksu tasuma.

Haapsalu linnavolikogu otsustas eelmisel reedel ühel meelel, et eeloleval aastal on müügimaksu määr veerand protsenti käibest. Parandusettepaneku tegi volikogu Isamaaliidu fraktsioon.

Linnavalitsus soovis enne istungit, et maksumäär jääks senisele tasemele ehk pool protsenti käibest. Volikogu istungil aga asus linnapea Urmas Sukles toetama veerandprotsendilist maksumäära.

?Isamaaliidu fraktsiooni seisukoht oli, et kui linnavalitsus korralikult maksu kogub, suudab linnavalitsus korjata niisama suure summa poole väiksema maksumäära korral,? ütles ettevõtja ja Haapsalu linnavolikogu liige Arne Veske. ?Iga maksu puhul on määr, mis on mõistlik. Kui määr tõuseb üle piiri, hakatakse viilima. Viisakad firmad siiani maksid, vähemviisakad ei maksnud.?

1. jaanuaril jõustub seadusemuudatus, mis kohustab müügimaksu tasuma ka neid ettevõtteid, kes on registreeritud väljaspool Haapsalut, kuid tegutsevad siin. Müügimaksu peavad uuel aastal tasuma ka hulgimüüjad.

Tänavu kogub linnavalitsus eelarvesse 1,7 mln kr müügimaksu. Ettepanekuga vähendada maksumäära 0,25% ja ületuleval aastal see täiesti kaotada pöördusid linnavalitsuse poole

Haapsalu 15 ettevõtjat. Müügimaks kehtestati Haapsalus 1995. aastal

Uudise vahendas Lääne Elu ajakirjanik Andrus Karnau

Hetkel kuum