Kohus pani kindlustaja varastatud auto eest maksma

17. jaanuar 2001, 08:21

Riigikohus lõi pretsedendi, mõistes omanikule talt varastatud võtmega ärandatud auto eest kindlustushüvitise, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kindlustusfirma Seesam Rahvusvahelise Kindlustuse AS maksis riigikohtu otsusega Eesti Kaubandus-Tööstuskojale 250 000 krooni 1999. aasta veebruaris varastatud sõiduauto Volkswagen Passat eest, kuigi keeldus alguses valuraha maksmast.

Seesam põhjendas keeldumist sellega, et autot kasutanud koja juht Mart Relve hoidis autovõtmeid hooletult ning lasi need varastada.

Relve sõnul oli suurkasko lepinguga kindlustatud auto võti varastamise ajal tema jope välimises rinnataskus, mis oli tõmblukuga suletud.

Seesam Rahvusvahelise Kindlustuse ASi peadirektor Ivo Kuldmäe ütles, et selliseid juhtumeid on vähe, kus kasko-kindlustusega auto ärandatakse omanikult varastatud võtme abil.

Kuldmäe ütles, et edaspidi arvestavad nad hüvituste väljamaksmisel kindlasti riigikohtu pretsedendi loonud otsusega.

Vastavalt Seesam kindlustuse nõuetele ei tohi kaskokindlustuslepinguga auto valdaja hoida oma sõiduki või sõiduki hoiukoha võtmeid nähtavas kohas või lukustamata paigas nii, et kõrvaline isik teab või võib teada nende asupaika.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing