Kuidas suhtute töö ajal arvutiga mängimisse ja jututubadesse?

24. jaanuar 2001, 00:00

Tööajal mängude mängimiseks võib olla kaks põhjust: soov millegagi oma aega sisustada ehk igavus või soovimatus täita oma ametikohustusi ehk laiskus. Mõlemal juhul peaks olema tegemist selgelt juhtimisprobleemiga, mida õnnestub lihtsalt lahendada, muidugi juhul, kui juht ise halba eeskuju ei anna. Minu arvamus antud küsimuses on ühene ? mängud on sobilikud kodusesse keskkonda, töö ajal on tegemist selgelt tööandja poolsete ressursside (tööaeg, arvuti ja ühendus internetti) raiskamisega. Samuti ei jäta firmad, kus selline tegevus on lubatud, klientidele ja koostööpartneritele head muljet. Soovitus inimestele, kes ei suuda kiusatusele vastu panna: ühendada töö ja hobi ehk asuda tööle firmadesse, kus mängimine on üks töökohustustest.

Töö ajal arvutimängude mängimist ja jututubade külastamist ei saa üheselt liigitada heaks või halvaks. See on tööaja efektiivse kasutamise küsimus. Kui töötaja tööülesanded on täidetud ning firma poliitika ja protseduurid seda ei keela, siis tööandja seisukohast on tark mõõta seda, mida töötaja peab tegema, mitte seda, mida ta ei tohiks teha. On siiski arvukalt töökohti, kus töö ajal mängimine ja netis surfamine ei ole lubatud ega võimalik. Seda saab välistada tarkvaraliste lahendustega arvutivõrgus.

Puhkamiseks, nii aktiivseks kui ka magamiseks, on inimesel vaba aeg. Tööle peaks tulema igaüks puhanuna ja rõõmsatujuliselt. Tööaeg on ette nähtud töö tegemiseks. Töösisekorraeeskirjadega kehtestatakse tavaliselt töötajatele lõunapausiks aeg. Lisaks võimaldab iga töö lühikesi puhkepause pidada tööpäeva jooksul. Arvutimängud ja jututoad ei ole meie ettevõttes tööajal lubatud ja arvan, et enamik tööandjad on samasuguse korra kehtestanud, kui just töötaja töö ei ole seotud arvutimängude või muu sellisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing