Lehekuulutuse hilinemine tekitas Pärnu volikogus segaduse

16. veebruar 2001, 08:48

Neli Pärnu linnavolikogu Isamaaliidu fraktsiooni saadikut lahkus eile istungilt, sest istungi kokkukutsumisel oli nende väitel rikutud volikogu töökorda, kirjutab Pärnu Postimees.

Linnavolikogu töökord näeb ette, et kutse volikogu istungi kokkukutsumise kohta avaldatakse vähemalt neli päeva enne istungit kohalikus ajalehes, paraku teatas sellest alles teisipäevane Pärnu Postimees.

Nii kuluski linnavolikogu esimene tund vaidlusele, kas istung on seaduslik.

Volikogu liige Kadi Viira tegi ettepaneku istungi päevakorda mitte kinnitada, sest sellisel istungil vastuvõetud õigusaktid saab kohtus vaidlustada kui ebaseaduslikud.

Volikogu liige Mark Soosaar kinnitas, et volikogu istungite toimumine iga kuu 3. neljapäeval on linna põhimääruses kirjas, seega on Viira põhjendus formaalne, mitte sisuline.

?Tegemist on Isamaaliidu fraktsiooni katsega istung nurjata,? kinnitas Soosaar.

Seejärel võttis Isamaaliidu fraktsiooni esimees Andres Sooniste tagasi fraktsiooni esitatud eelnõu, mille kohaselt volikogu liikmed ei või saada muid hüvitusi peale tunnitasu ja juhtpoliitikute hüvituse.

Volikogu aseesimees Ahti Kõo selgitas olukorda pikalt ning jõudis järeldusele, et saadikutel oli istungi toimumine teada ja seetõttu võib selle ära pidada. Teate avaldamist ajalehes võttis Kõo pigem linnarahva informeerimisena, et huvilised saaks istungit kuulama tulla.

Hääletamisel oli volikogu põhikirja kinnitamise poolt 17 ja vastu neli volikoguliiget. Pärast seda lahkusid Viira, Sooniste, Kaido Fridolin ja Ain Pajo istungilt.

Kella kahe paiku tõi Sooniste Pärnu maavanema sekretärile kirja, milles palutakse maavanema õiguslikku hinnangut ja sellest tulenevaid järeldusi eile volikogu istungil vastu võetud otsuste seaduslikkuse kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing