18. juuli 2001 kell 8:26

Inteli kasum langes 76%

Mikrokiipide tootja Intel Corp. teatas teisipäeval, et ta teise kvartali kasum langes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 76%.

Vaatamata sellele ületas ta veidi Wall Street`i ootusi kuna ta mikroprotsessorite äril läks mõnevõrra oodatust paremini.

Intel teenis teises kvartalis ühinemiskulusid arvestamata kasumit 854 mln dollarit ehk 12 senti aktsia kohta. First Call/Thompson Financial sõnul prognoosisid analüütikud ettevõttele keskmiselt 10 sendist kasumit aktsia kohta.

?Inteli teise kvartali tulemus vastas meie üldiselt meie lootustele. Meie mikroprotsessorite sektori tulemus oli parem oodatust, samas kui me kommunikatsiooni ja välkmälu sektoril läks nõrgalt, teatas ettevõte president Craig Barrett.

Intelil on viimastel ajal käinud mikroprotsessorite osas hinnasõda AMDga kuna nõudlus arvutiosade järgi on nõrgenenud. See on sundinud spekulatsioonideks, et Intel võib oma prognoose alandada.

Teises kvartalis 6,3 mld dollari käibe teeninud ettevõtte loodab kolmandas kvartalis saada 6,2-6,8 mld dollari suuruse käibe.

See andis eile investoritele veidi usku ettevõte majandusolukorra paranemise suhtes.

Ettevõte aktsia lõpetas eile USAs 29,90 dollaril, tõustes päevaga 2,6%.

Hetkel kuum