Inge Rumessen • 22. august 2001 kell 7:20

Väikeettevõtted: töötuskindlustuse seadus ülekohtune

Töötuskindlustuse seadus on seadnud väike- ja keskmised ettevõtted suurettevõtetega ebavõrdsesse olukorda, ütles Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) juhataja Teet Kurs.

<pilt#TeetKurs.jpg#EVEA juhataja Teet Kurs#119#200#0>

?Töötuskindlustuse makse tööandja poolse osa täitmiseks väike- ja keskmiste ettevõtete (VKE) poolt on neil praktiliselt võimatu saada hüvitist töölepingute kollektiivse ülesütlemise korral,? rääkis Kurs. ?Kehtestatavad määrad eeldavad seda, et VKE-dele kehtib soodustus ainult siis kui nad vähendavad töökohtade arvu 25 ja rohkem protsenti. See aga mõjub juba ettevõtte jätkusuutlikkusele.?

Näiteks kümne töötajaga ettevõte peab vähendama töökohtade arvu rohkem kui poole võrra ja viie töötajaga ettevõte kõik töötajad, kui ta tahab saada vastavat soodustust.

?Selleks, et suurendada tööhõivet, arendada väikeettevõtlust, on vajalik

väikeettevõtlust soodustada, mitte seda pidurdada. See aga tähendab, etettevõtjaid on vaja vastavalt nende suurusele ka kohelda,? sõnas Kurs.

Eile avaldasid oma tauniva seisukoha töötuskindlustuse seaduse osas ka Maksumaksjate Liidu esindajad. <#Loe siit=http://www.aripaev.ee/mod/online/onl_news.pl?disp=2 uud_id=107240 day=22 mon=08 year=2001 leht_id=1970>.

Hetkel kuum