Katrin Kurss • 4. oktoober 2001 kell 14:58

Suurettevõtted pole nõus Moskva kaubandusesinduse sulgemisega

Eesti Suurettevõtete Assotsiatsioon on seisukohal, et Moskva kaubandusesinduse sulgemine võib tekitada augu suhtlemises Venemaa kõrgeimate riigi- ja äriinstantsidega.

Eesti Suurettevõtete Assotsiatsiooni tegevdirektori Jaak Saarniidu sõnul on Eesti kaubandusesinduse Moskvast Peterburi viimise tulemuseks suhtluse katkemine mitmete ettevõtjatele oluliste Venemaa pealinnas asuvate organisatsioonidega.

Saarniidu andmetel puudutab otsus peamiselt kütuse- ja transiidifirmasid, aga ka Tallinna Masinatehast, Tallinna Sadamat, Eesti Raudteed, Balti Laevaremonditehast ning mõningaid toiduainetööstusi.

Suurettevõtete Assotsiatsiooni juhi sõnul oli kaubandusesindaja see inimene, kes sõlmis kontakte ja oli ühenduslüliks kahe riigi ettevõtete ja organisatsioonide vahel. ?Ata?ee tegeles rohkem makromajandusliku analüüsiga,? ütles Saarniit.

Välisesinduste reformi koordineeriva Eesti Ekspordiagentuuri direktori Lea Kroonmanni sõnul ei ole riigil võimalik Venemaal kahte esindust ülal pidada. Peterburi kasuks räägivad turismi perspektiivikus ja väikeettevõtete huvid.

Hetkel kuum