Ülo Toomsalu • 29. oktoober 2001 kell 6:55

Tulviste ja Kõre lahkuvad kopsaka rahasummaga

Tartu linnavolikogu neljapäevasel istungil umbusaldatavate Peeter Tulviste ja Jüri Kõre väljavahetamine läheb linnale kokku maksma üle 200 000 krooni, abilinnapea kohalt lahkuma sunnitud Ilona Merzin seevastu ei saanud hüvitiseks sentigi, kirjutab Postimees.

Seaduse järgi on linnal õigus linnavolikogu esimehele Peeter Tulvistele ja abilinnapeale Jüri Kõrele maksta lahkumishüvitist kuni kolme kuu palga suuruses summas, sest nad on oma ametikohal töötanud üle kahe aasta. Tulvistel ja Kõrel täitus kaks aastat 28. oktoobril.

Volikogu eelmisel istungil umbusaldatud ja ametist lahkuma sunnitud Ilona Merzinil saanuks abilinnapeana kaks aastat täis alles 6. detsembril ja seetõttu jäi ta kompensatsioonita.

Põhipalga alusel tuleb linnal Tulvistele maksta 77 856 ja Kõrele 73 962 krooni. Et sellelt rahasummalt peab linn tasuma 33 protsenti sotsiaalmaksu, kulub personalivahetusele 201 918 krooni.

Uue volikogu esimehena välja pakutud Aadu Must seevastu ütleb ära poolest volikogu esimehele võimaldatavast ligi 26 000 krooni suurusest palgast. ?Olen öelnud, et soovin jätkata ka praegusel ametikohal Tartu Ülikooli ajaloo-osakonna professorina,? ütles Must.

Hetkel kuum