Ülo Toomsalu • 22. november 2001 kell 7:58

Muinsuskaitse loovutab osa Jaani seegi varemeid

Muinsuskaitsenõukogu esimees andis Tallinna linnajuhtidele nõusoleku loobuda osa Tartu maantee läbimurde alal asuvate Jaani seegi varemete säilitamisest, et hõlbustada tee ehitamist ja parandada allesjäävate säilmete näitamise võimalusi, kirjutab Postimees.

?Mälestiste parema eksponeerimise ja tee ehitamise huvides on muinsuskaitse valmis täiendavale kompromissile minema ja loovutama veel ühe osa varemetest parkla ja tee ehituseks,? ütles muinsuskaitsenõukogu juhtiv Ajaloomuuseumi direktor Toomas Tamla.

Muinsuskaitsenõukogu otsustas oktoobri keskel, et säilitamist väärivad läbimurde alal vaid seegi haiglahoone varemed, mille koosseisu kuulusid ka peaaegu läbimurde ala keskele ulatuvad kunagise käimla müürid. Viimaste säilitamine ja eriti eksponeerimine oleks oluliselt halvendanud läbimurde tee ja sellealuse parkla ehitamist.

Kuigi nõukogu koguneb uuesti alles detsembri alguses, esitab muinsuskaitse täna Tamla sõnul Tallinna linnapeale kirjaliku seisukoha käimla varemete säilitamise nõudest loobumise kohta.

Maa-alust parklat alale rajada plaaniva Eke Investi juhataja Rein Tiik ütles, et muinsuskaitse vähendatud nõudmised parandavad oluliselt parkla ehitamise võimalusi.

?Varemete säilitamine võtab ära umbes 30 kohta ja keerab pea peale seni kavandatud liiklusskeemi, kuid arvan, et see parkla ehitamist seisma i pane,? sõnas ta. ?Parklat on kindlasti vaja kõigile neile, kes seal kandis tööl käivad või seal olevaid asutusi külastavad.?

Tiik ütles, et tõenäoliselt läheb parkla rajamiseks märtsis ning selle ehitusajaks on kavandatud kaheksa kuud.

Hetkel kuum