Tallinna Meditsiinikooli direktor esitas lahkumisavalduse

27. november 2001, 14:56

Haridusministeeriumi suhtekorraldustalituse juhataja Marja Kuusk teatas, et Tallinna Meditsiinikooli direktor Raimond Lihtmaa esitas avalduse töölt lahkumiseks tervislikel põhjustel.

Haridusminister Tõnis Lukas pidi juba möödunud nädalal tegema otsuse Tallinna Meditsiinikooli direktori Raimond Lihtmaa sobilikkuse üle kooli juhi kohale lähtudes mitmeid seaduserikkumisi avastanud järelvalve aktist. Meditsiinikooli nõukogu toetas tema jätkamist.

Ametkondlik järelvalve tuvastas kooli revideerides, et kooli juhtkond on rikkunud korruptsioonivastast seadust, tulumaksu seadust, rahapesu tõkestavat seadust, riigihanke seadust ja riigivara seadust. Direktor ja asedirektor sõlmisid iseendaga töölepinguid; direktor rentis kooli ruume välja koostöölepingute sildi all; tellis remonditöid summa ultuses, mis oleks riigihanke seaduse kohaselt nõudnud konkurssi ja võttis vastu Norra haiglatesse tööle suunduvate õdede koolituse eest sularaha summa, mis ületas rahapesu tõkestamist seadust.

Lisaks leidis kinnitust süüdistus õpilaste seksuaalses ahistamises.

?Direktori käitumine on olnud vastuolus kolblusnormidega, ta on oma loengutes käsitlenud ebasündsaid teemasid ning pole loengumaterjalist kinni pidanud,? seisab järelvalve aktis, mille ajendiks sai Eesti Päevaleht Online?ist ilmunud usutlused kooli praeguste ja endiste õpilastega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing