Positiivsed uudised tõstsid aktsiaturgu

Raivo Sormunen 12. detsember 2001, 00:00

Kui eilne päev algas Tallinna börsil veidi negatiivselt ja nii vaikselt, et 50 minuti jooksul ei tehtud Hansapanga aktsiatega ühtegi tehingut, siis positivismi külvama hakanud uudised aitasid päeva teisel poolel kõik liideraktsiaid plussi.

Hommikusele passiivsusele ja rõhutusele vaatamata kujunes päeva tugevaimaks ja aktiivseimaks väärtpaberiks just Hansapanga aktsia, mis tõusis oma kaheksandal järjestikusel tõusupäeval 159 kroonini ehk 2,4 kõrgemale esmaspäevasest sulgemishinnast.

Jõudu võis aktsiale anda nii eile kohalikku pressi jõudnud ABM Amro analüüs, kus investeerimispanga sõnade kohaselt on Hansapank Kesk- ja Ida-Euroopa pankade hulgas kõige alahinnatum, kui ka kohalike maaklerite sõnul välismaise ostuhuvi jätkumine.

ABM Amro sõnul on Hansapanga aktsia turuhind võrreldes ta raamatupidamisväärtusega väga madal, kuid sellele vaatamata on ta omakapitalitootlus väga tugev. Positiivseks peetakse ka panga laenude korraliku kvaliteeti, tugevat internetipanka ning suurt potentsiaali Leedu turul, mis peaks järk-järgult panga kasumlikumaks muutma.

Hommikusest nõrkusest suutis eile välja tulla ka Eesti Telekomi aktsia, tõustes Nokiaga koos üles mineva Euroopa tehnoloogiasektori taustal 71 kroonini ehk 0,7.

Soome mobiiltelefonide valmistaja rõõmustas eile investoreid sellega, et teatas oma keskkvartali aruandes, et ta käimasolev kvartal tõotab tulla igati ootustepärane.

Kõige selle juures kosus ka Norma aktsia, lõpetades 53,60 kroonil ehk 0,2 kõrgemal kui päev varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing