NRG: oleme valmis andma lisagarantii

21. detsember 2001, 08:56

NRG Energy on valmis andma ühepoolse lisagarantii Narva Elektrijaamade renoveerimiseks mõeldud laenule, teatas ettevõte.

Kirjas majandusminister Hendrik Hololeile ja Eesti poolsele juhtkomiteele teatas NRG Energy täna, et nõustub ühepoolselt enda poolt omandatava 49% aktsiate pantimisega AS-is Narva Elektrijaamad pankade sündikaadi nõutud lisagarantiide katteks.

'Nii majandusministri pöördumisest kui hiljutistest kohtumistest ettevõtjate ja poliitikutega oleme saanud selge signaali, et Eesti Valitsus ning üldsus soovib näha NRG poolset täiendavat kohustust Narva Elektrijaamade erastamise edukaks lõpuleviimiseks,' kommenteeris otsust NRG Energy Eesti esinduse direktor Hillar Lauri. 'Sellega peaks ühtlasi olema maha võetud pinged ja spekulatsioonid pankade poolt nõutud lisagarantiide osas. Me ei näe ühtegi sisulist takistust finantseerimisskeemi lõpuleviimiseks,' lisas ta.

Vajadus täiendavate garantiide suhtes tõstatati rahvusvaheliste pankade sündikaadi poolt põlevkivi baasil elektrienergia tootmise jätkusuutlikuse tagamiseks ning seoses muutnud olukorraga pärast terrorirünnakuid USA-s käesoleva aasta septembris.

'Pean vajalikuks veelkord rõhutada, et Narva Elektrijaamade laenu tagada ASi Eesti Põlevkivi varadega ei ole olnud plaanis ja seda pole ka kusagil kirjas,' ütles Hillar Lauri. 'Laenu tagatiseks on Narva Elektrijaamade oma vara - hoonestusõiguse pant, rahavood ning täiendavalt nüüd ka meie osalus.'


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing