Inge Rumessen • 16. mai 2002 kell 14:22

Toll alustas "Pealtnägija" põhjal sisejuurdlust Muuga vabatsoonis toimuva üle

Tolliamet alustas täna ametkondlikku juurdlust seoses ebaseadusliku kütuseveoga Muuga vabatsoonist.

Eilse ETV saate 'Pealtnägija' kütuse ebaseaduslikku pumpamist käsitlenud kaadrites näha olnud tolliametnik on tuvastatud ning temalt on võetud seletused.

Videosalvestise vaatluse ja tolliametnikult võetud esialgse seletuse kohaselt nõudis ta autojuhilt dokumentide esitamist, mida too ei suutnud teha. Suulise seletuse auto kail viibimise põhjuse kohta küsis ametnik ka väravavahilt ja sai põhjenduseks puhastustööde teostamise.

Kuna kai ääres ühtegi laeva ei viibinud ja torujuhtmeid auto külge ühendatud ei olnud, esitas tolliametnik nõude esitada dokumendid ja teavitada tolli, kui puhastustööd algavad. Neid dokumente kokkuvõtteks ei esitatud, kuna mingisuguseid töid ei alustatud.

Kuna auto saabumisest kaile kuni auto lahkumiseni sealt kulus kokku 20 minutit, on selge, et tolliametniku ilmumine kaile ja seletuste ning dokumentide pärimine rikkusid selleks õhtuks plaanitud kütusevarguse. Ametnikule saab ette heita, et ta ei teatanud kail kahtlase veoki olemasolust tollipunkti juhtkonnale.

Küll aga peab toll välja selgitama, miks ei ole Muuga sadamas asuvate tolliladude poolt esitatud regulaarsetes aruannetes senini ilmnenud kütuse puudujääke.

Toll nõuab veel täna kolmelt Muuga sadamas asuvalt tollilaolt välja laoseisud ning viib neis ladudes lähipäevil läbi põhjaliku inventuuri. Tolliladudes olevate kütuse koguste ja liikumise eest vastutab tolliladu, kes peab selle kohta laoarvestust ja esitab tollile selle kohta ka aruanded.

Hetkel kuum