Peeter Stamberg • 3. september 2002 kell 13:11

Sideamet kavatseb Eesti Telefoni ja EMT tunnistada OTEdeks

Eesti Telekom teatas täna Tallinna börsile, et sideamet kavatseb nii Eesti Telefoni kui ka EMT tunnistada olulise turujõuga ettevõtjateks.

Sideamet kavatseb EMT tunnistada 2003.aastaks olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutatava mobiilsideteenuse turul üleriigilises piirkonnas.

Eesti Telefoni kavatseb Sideamet tunnistada 2003. aastaks olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutatava telefoniteenuse turul, üldkasutatava püsiliiniteenuse turul ja üldkasutatava sidumisteenuse turul.

EMT-l on aega esitada kahe kuu jooksul oma kirjalik arvamus enda olulise turujõuga ettevõtjaks tunnistamise kohta.

EMT leiab, et on pidevalt käitunud vastavuses vaba konkurentsi reeglitega, mida kinnitab ka see, et AS EMT kuulutamine olulise turujõuga ettevõtteks mobiilsideturul üleriigilises piirkonnas aastal 2001 ei andnud Sideametile

põhjust AS EMT tegevusse sekkuda. EMT seisukoht on, et pole vaja reguleerida turgu, kus toimib normaalneiseregulatsioon.

AS Eesti Telefon oli kuulutatud ka 2001. ja 2002. aastaks olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutatava telefoniteenuse turul, üldkasutatava püsiliiniteenuse turul ja üldkasutatava sidumisteenuse turul.

Eesti Telefon on oma prognoosides arvestanud 2003. aastaks olulise turujõuga ettevõtjaks kuulutamisega kolmel turul.

Hetkel kuum