13. september 2002 kell 14:10

ESEA juhatus oli majanduse lauskülmutamise vastu

Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatus leidis täna, et ehkki Eesti Panga signaal oli õige, ei toeta ESEA majanduse lauskülmutamist.

ESEA tegevdirektor Jaak Saarniit ütles, et juhatus peab Eesti Panga signaali õigeks, kuid ei toeta majandusest lauskülmutamisega raha väljaviimist. ?Ei tohi sattuda paanikasse,? lausus Saarniit. ?Loodame, et Eesti Panga eilne otsus jääb signaaliks ja olulisi külmutamisi ning intresside tõusu ei tule.?

Samas mainis Saarniit, et riik tundub avaliku sektori kulutuste kasvu tõttu hädas olevat. Seda näitavad juba paar aastat kestnud hiiliv maksukoormuse tõus, bürokraatia suurenemine ja käima läinud valimiskampaania.

?Selle asemel, et jahutada, tuleks otsida teid, kuidas majanduskasvu suurendada,? rääkis Saarniit ja väljendas muret, et riigil hakkab suuremate eesmärkide püstitamise julgus ära kaduma.

Tema sõnul põhjendavad poliitikud ja ametnikud oma valikuid ning tegevusetust sellega, et teistmoodi ei saa ja mitte kusagil maailmas pole ükski riik varem väga efektiivselt majandanud.

Hetkel kuum