Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2002 kell 6:10

PM: Mart Laar peab võimalikuks nelikliidu sündi

Isamaaliidu esimees Mart Laar on veendunud, et valimistulemused loovad Tallinnas eelduse uue nelikliidu tekkeks.

?Opositsioon igatahes ei kipu valitsusele umbusaldust avaldama isegi siis, kui Reformierakonnal ja Keskerakonnal Riigikogu valimiste eel tõsised lahkhelid peaksid tekkima,? sõnas Laar intervjuus Postimehele.

Keda näete Isamaaliidu koostööpartneritena tulevases linnavalitsuses? Ärge ainult öelge, et see sõltub programmist.

Sõltub ikka programmist küll, ütlen ma seda või mitte.

Kas Isamaaliidu ja Keskerakonna võimuliit oleks tõesti võimalik, kui programmid sobiksid?

Koostöö inimesega, kes ajab segi linnakassa ja erakonna kassa, ei ole võimalik. Ent väljastpoolt Tallinna võib mõnes kohalikus omavalitsuses küll juhtuda, et Isamaaliit ja Keskerakond on koos võimul.

Aga mis siis ikkagi Tallinnast saab?

Ma olen veendunud, et Tallinnas võimaldavad valimistulemused moodustada nelikliidu, kuhu kuuluvad Isamaaliit, Reformierakond, Res Publica ja Mõõdukad. Kas nelikliit tekib, see sõltub tuhandest pisiasjast, aga võimaluse nelikliidu tekkeks valimistulemused loovad, iseasi, kas erakonnad tahavad seda võimalust kasutada.

Nelikliidu teke all-linnas kohe pärast kohalike omavalitsuste valimisi ei ole eriti tõenäoline juba kas või ainuüksi seetõttu, et Toompead ähvardaks siis valitsuskriis.

See teebki läbirääkimised Tallinnas keeruliseks. Valitsuse vahetamine praegu, vahetult enne tähtsaid tippkohtumisi ja mõni kuu enne parlamendivalimisi pole just vastutustundlik tegu.

Hetkel kuum