21. oktoober 2002 kell 13:24

FIM alandas Nokia aktsia reitingut

FIM Securities teatas oma analüüsis, et alandab Nokia aktsia reitingut ?osta? pealt ?akumuleeri? peale, jättes hinnasihi muutmata.

Maaklerfirma alandas Nokia reitingut, kuna aktsia on peaaegu tõusnud oma hinnasihini 17-20 euroni, kirjutab uudisteagentuur AFX.

FIMi sõnul on Nokia P/E (hinna/tulu) suhe sel aastal 20. Antud suhtarv näitab, et Nokia on võrreldes teiste sarnaste ettevõttega alahinnatud, kirjutas Jussi Hyoety analüüsis.

?Aktsiate hinnasihid tõusevad börsil, aga see ei saa kesta kaua. Võrreldes kasvuga väheneb või kaob aktsia alahinnatus aga täielikult,? lisas ta.

Kolmandas kvartalis kasvas 39% maailma mobiiltelefoniturust omava Nokia käive 2%. Võrreldes eelmise aasta üheksa kuuga oli selle aasta käibenumber aga 5% väiksem.

Hyoety mainis, et tavaliselt keskmine mobiiltelefoni müügihind aasta viimases kvartalis langeb, aga kui Nokia parandab oma mobiiltelefonide nomenklatuuri, võib see mõõdukalt (kuni 5%) kasvada.

Nokia prognoos, et 2002. aastal müüakse maailma 400 mln mobiiltelefoni on ettevaatlik. Me prognoosime mobiiltelefonidele 405 mln ühikust müügimahtu, lisas maaklerfirma.

Nokia aktsia maksis täna kell 15:20 Helsingi börsil 16,79 eurot ehk 1,1% rohkem kui reede õhtul.

Hetkel kuum