Uuest aastast kehtima hakkavate piirhindade tõttu kallimaks muutuvad ravimid pole kardetud kokkuostubuumi siiski põhjustanud.
«Kuulake kas või minu enda häält - käriseb!» põhjendas Apteekide Koostöö ASi juhatuse liige Rein Kermes Postimehele seda, miks Apotheka apteekide käive on detsembrikuus tõusnud. «Käes on gripiaeg, lisaks veel ootamatud külmad. Ma isegi ostsin hulgaliselt ravimeid, kuna mul on nohu, köha ja muud viirushaigused.»
Siiski möönis Kermes, et oma osa võib käibetõusus olla ka inimeste soovil osta veel vana aasta sees vana hinnaga varuks ravimeid, mis uuest aastast kehtestuvate piirhindade tõttu ostja jaoks kallinevad. «Inimesed soovivad neid normaalse hinnaga varuda,» arvas Kermes.
Tartu Raekoja apteegi juhataja asetäitja Anneli Piir kinnitas, et krooniliste haigete sooritatavad ostud on sagenenud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
«Ostetakse just kallimaid ravimeid - vererõhu- ja südamerohte. Kuid mingit buumi ei ole,» rääkis Piir. «Võibolla on ostmine suurenenud hoopis seetõttu, et meie naaberapteek on kinni.»
Ka Tallinnas asuva Vanaturu apteegi juhataja Õie Kotkas ütles, et ravimite kallinemise teema järel tekkinud kokkuostubuumi jutt on üks bluff. «Vähemalt meie kliendid pole küll ravimeid kokku ostma hakanud,» sõnas ta. «Rääkisin täna sel teemal ka kolleegidega Tõnismäe apteegist, nendel olevat ka kõik tavapärane.»
Kallite ravimite hankimiseks tuleb esmalt saada arsti retsept, seda aga ei uuendata enne, kui vana retsepti väljakirjutamisest on möödunud kaks kuud. Nii saavadki viimaseid odavaid ravimeid hankida vaid need, kelle retsept lõpeb detsembri lõpus või äärmisel juhul jaanuari alguses.
Perearst Marika Plaks ütles, et retseptiküsijaid on tõesti umbes kolmandiku võrra rohkem kui tavaliselt ning enamik neist on vererõhuhaiged. Tema sõnul ei saa praegust olukorda siiski võrrelda näiteks sügisese tudengite beebipillibuumiga.