Ülo Toomsalu • 12. märts 2003 kell 6:08

EPL: Jüri Makarov korraldab juunis rockfestivali

Kunagise Rock Summeri läbiviija Jüri Makarov korraldab 20. ja 21. juunil Tallinna lauluväljakul festivali, mille kahel laval esineb ligi 16 artisti.

?Tunnen, et aeg võiks olla küps, et inimesed võiksid jälle muusika pärast mõnele üritusele tulla,? põhjendas Makarov suvise rockfestivali taaselustamist. ?Põnevat muusikat on palju, tahame proovida, kuivõrd see publikule korda läheb. Vahepeal on kontserdil käimine kujunenud rohkem moeasjaks, enese näitamise võimaluseks,? nentis Makarov.

Täpsemat teavet esinejate kohta on Makarovi sõnul oodata märtsi lõpus, mil jõuavad müügile ka festivali piletid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie filosoofia on pakkuda võimalikult madalat piletihinda, et üritus oleks maksimaalselt kättesaadav, aga kuivõrd läbirääkimised osa toetajatega alles käivad, ei saa täna veel konkreetseid hindu välja hõigata,? ütles Makarov.

Makarovi kinnitusel ei tule festival Rock Summeri, vaid uue nime all, mis on praegu registreerimisel.

Muusikaärimees Peeter Rebase sõnul on Makarovi muusikaelamuse-keskne filosoofia väga sümpaatne ja ideaalis tahaks ta ka ise samade põhimõtete järgi üritusi korraldada.

?Reaalsus on aga see, et Eestis on napp 1,4 miljonit elanikku, kellel on keskmiselt 10 korda vähem raha meelelahutuse jaoks kui lääne heaoluriikide kodanikel,? arutles ta.

Muusikaärimees Peeter Rebase sõnul on välisartistid viimaseil aastail märkimisväärselt kallimaks läinud.

?Kolme aastaga on hinnad tõusnud kahekordseks,? ütles Rebane. ?Välismaal tõusevad ka piletihinnad, Eestis neid tõsta aga ei kannata.?

Hetkel kuum