Hiljuti turule tulnud tahvelarvuti üks eripäradest on see, et nn digitaalse tindiga saab kirjutada otse arvuti ekraanile. Pärast mõningast harjutamist on see mugav ja kiire võimalus märkmete tegemiseks, kuid tahvelarvutite hinnad pole kõigile kättesaadavad. Lahenduse pakub Rootsi firma Anoto tehnoloogia: nn digitaalne pastakas, millega saab kirjutada paberile.
Anoto tehnoloogial põhinevaid pliiatseid valmistavad mitmed suured mobiilsete seadmete tootjad nagu Logitech ja Sony Ericsson. Digitaalsed kirjutusvahendid näevad välja nagu tavalised pastapliiatsid, kuid võimaldavad kirjutatud andmeid salvestada ning edastada.
Logitech?i digitaalse pliiatsiga IO Pen saab tavalisele paberile kirjutada täpselt nii nagu harilikult. Olukord muutub aga siis, kui kirjutada või joonistada spetsiaalsele paberile. Digitaalne paber on jaotatud sektoriteks, kuhu kirjutades-joonistades saab pliiats kohe aru, kas tegemist on joonistuse või kirjaga. Kõike paberile pandut on võimalik hiljem arvutiga sünkroniseerida. Nii saab kirju saata suvalise arvutis oleva meilikliendiga, ilma, et seda üldse avama peaks; kaob vajadus kasutada topeltkalendreid, sest käsitsi kirjutatud andmed sünkroniseeritakse näiteks Outlookiga.
IO Pen suudab salvestada kuni 40 lehekülge märkmeid, mis salvestatakse pildifailina. Logitech otsustas, et käekirjatuvastust pole mõtet oma tootele lisada, kuna see tehnoloogia pole veel piisavalt arenenud. Kui vaadata Windows XP Tablet PC Edition?i käekirjatuvastust, siis tuleb vaid rõõmu tunda, et Logitech sellest vähemalt praegu loobus.
IO Pen maksab keskmiselt 200 dollarit, kuid kuna sellest pole kasu ilma vastava digitaalse paberita, siis ei jää see kulutus viimaseks: 80-leheküljeline märkmik maksab kümme dollarit.
Sony Ericssoni digitaalsel pliiatsil Chatpen on samad funktsioonid, kuid erinevus on andmeedastuses. Digitaalsele paberile kirjutatud sõnumid saadetakse Bluetooth?i abil mobiiltelefoni, millega saab need omakorda edasi saata kas e-posti, SMS?i või faksina. Sony Ericssoni telefonidest ühildub digitaalne kirjutusvahend nelja uuema telefonimudeliga.
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele