Inno Tähismaa • 27. juuni 2003 kell 11:39

Esmaspäeval jätkub Savisaare-Äripäeva kohtuasi

Esmaspäeval kell 9 jätkub Tallinna linnakohtus Tallinna linnapea ja Keskerakonna juhi Edgar Savisaare hagi menetlemine Äripäeva vastu.

Savisaar esitas kohtusse hagi 27. veebruaril. Samal päeval ilmus Äripäevas artikkel, mis kirjeldas, kuidas Edgar Savisaare arved maksti kinni AB Grupi kindlustusseltside klientide tagant varastatud rahaga.

Savisaar enne artikli ilmumist Äripäevale kindlustusarvete teemal kommentaare ei andnud ja keeldus talle saadetud küsimustele vastamast. Pärast artikli ilmumist esitas ta kohtusse Äripäeva vastu hagi au teotamise lõpetamiseks, ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja nõudis kahjutasu miljon krooni. Nõue tugines muu hulgas Äripäevas toodud anonüümsust palunud allika seletusele, mille kohaselt maksis AB Grupi seltside endine omanik Leonid Apananski kinni ka Savisaare 2003. aasta kindlustusarved. Miljonikroonise nõudega hagi sisseandmiseks on Savisaar tasunud riigilõivu 46 120 krooni.

Eelmisel korral 2. mail lükkus hagi menetlemine eelistungil edasi, kuna Savisaar oli omale esindaja valinud alles nö viimasel minutil, 29. aprillil. Seetõttu palus Savisaare kaitsja Andres Aavik advokaadibüroost Heta istung edasi lükata. Aavik polnud veel asja jõudnud piisavalt süveneda ning hagisse võimalikke parandusi ja täpsustusi teha. Nii näiteks oli leitud artikkel Äripäev Onlinest, kus Savisaarele ei meeldinud paar alapealkirja. Savisaart ennast 2. mail kohtus ei olnud.

Äripäeva Kirjastust esindab kohtus Indrek Teder advokaadibüroost Teder ja Rask.

Tallinna linnakohtus menetleb Savisaare hagi kohtunik Krista Kirspuu. Kohtunik andis Savisaarele ja tema esindajatele aega 19. maini lõpliku hagiavalduse vormistamiseks.

Hetkel kuum