Ülo Toomsalu • 16. september 2003 kell 6:32

Pärnu PM: Kohtuvaidlus nurjab sadamatee ehituse

Pärnu linna rohkem kui kümne miljoni kroonine investeering kaubasadama juurdesõidutee rajamisse seisab kasutult maavaidluse tõttu.

Kuigi kava kohaselt peaks kogu sadamatee 2,3 kilomeetri pikkuses eilsest kasutusel olema, haigutab teel umbes 600meetrine lõik, kus pole ehitustöödega alustatudki. Tööd õnnestub lõpetada pärast seda, kui kohtulahendi on saanud kolme väliseestlase hagi Eesti Vabariigi vastu Pärnu maavalitsuse kaudu, kirjutab Pärnu Postimees.

Ameerika mandril elavate Helga Fitzgeraldi, Virve Fluevoogi ja Illi Pia Klaseni hagis soovitakse tuvastada, kes oli Pärnu Tupa 71 maaüksuse omanik maa õigusvastase võõrandamise ajal.

Küsimuse niisugune käsitlus tuleneb sellest, et väliseestlased tunnistati kõnealuse maatüki suhtes õigustatud subjektiks juba 1995. aastal. Neli aastat hiljem tühistas õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise komisjon oma otsuse, sest avastas vea.

Nüüd ootab materjal 8. oktoobri eelistungit.

Pärnu linnavalitsuse majandusposakonna juhataja Mait Talvoja ütles, et sadamatee ehituseks on linn kulutanud ligi 11 miljonit krooni. ?Valmis teeosa on kaetud ühe asafaldikihiga, teine kiht pannakse kogu teele siis, kui vahepealne osagi on valmis.?

Millal see juhtub, Talvoja öelda ei osanud. ?Tavaliselt venivad sellised kohtuasjad mitu aastat,? sõnas ta.

Hetkel kuum