Raivo Sormunen • 5. november 2003 kell 22:00

Telekom hoiatusele ei reageerinud

Tallinna börsi lipulaevade kohta tuli eile paar kõnekat uudist.

Teisipäeval oma tütarfirma EMT juhi tagasikutsumisest teatanud Eesti Telekom sai eile veel ühe hoobi. Nimelt leidis kohaliku telekomifirma kohta analüüsi kokku pannud ING, et firma on küll hea, kuid aktsia liiga kallis. Hollandi panga müügisoovitus ja 92,63kroonine hinnasiht eile investoreid veel liigutama ei pannud. Aktsia sulgus 109,06 kroonil, 0,3 plussis.

Samas tuleb meelde septembri algus, mil sama panga poolt Hansapanga aktsiale antud 357kroonine hinnasiht tõstis väärtpaberi 9. septembriks üle kümnendiku ? tasemele 353 krooni. Tõsi, praeguseks pole aktsia suutnud seda taset hoida. Hansapanga aktsia hind langes eile 1,4, tasemeni 306,67 krooni (19,60 eurot). Tundub, et väärtpaber võib taas testima minna 19,50 euro taset, millest läbikukkumine aktsiale head ei tähenda.

Eile hommikul teatas Norma, et sõlmis oma peamise kliendi AvtoVAZiga lepingu uue sõiduautode perekonna Kalina turvasüsteemide tootmiseks. Kuna investorid on Norma puhul pidanud pidevalt muretsema Venemaa turu ebastabiilsuse ja AvtoVAZi sidemete pärast, siis käesolev leping alandas kindlasti veidi pingeid.

Norma aktsia ostu-ja müüginoteering tõusid päevaga protsendi jagu. Sulgemishinnaks registreeriti 95,76 krooni ehk 0,3 enam kui päev varem. Käivet tehti väärtpaberiga 4,5 mln krooni, mis on viimase paari kuu tugevaim näitaja.

Hetkel kuum