Keskkonnaministeeirum algatas esmaspäeval juba teise teenistusliku järelevalve Saaremaa keskkonnateenistuse tegevuse üle.
Uurimise eesmärgiks on uurida välja siiavarude taastootmisega seonduvad asjaolud, kirjutab portaal <#saarlane.ee=http://www.saarlane.ee> viitega ajalehele Meie Maa.
Ajalehe väitel on see Saaremaa keskkonnateenistuse jaoks juba teine ametkondlik järelevalve paari viimase nädala jooksul - eelmise algatas ministeerium 22. oktoobril Äripäeva artikli ?Vilsandi looduskaitsjate küüsis ehk Kuidas looduskaitsjad rahvuspargis maaäri ajasid ja laene ärastasid? põhjal Aluse teiseks sisejuurdluseks andis ministrile eelmisel nädalal Meie Maas kirjeldatud juhtum, kus Saaremaale kalakasvatusest merre lastavaid siigu märgistama tulnud Eesti mereinstituudi teadurid ei leidnud eest ühtegi kala, sest kalakasvatajate hinnangul oli haigus need suvel tapnud.
Keskkonnaministeerium ei andnud ühest vastust Meie Maa küsimusele, kas tagantjärele kavatsetakse kontrollida ka eelmisel aastal MTÜ Pidula poolt esitatud kalade asustamise andmeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
?Sisejuurdluse käigus võetakse seisukoht, missuguses ulatuses ja milliseid asjaolusid on vajalik kontrollida, et välja selgitada, kas keskkonnateenistuse tegevus on olnud seaduslik ja kas ajakirjanduses esitatud andmed vastavad tõele,? selgitas ajalehele ministeeriumi pressiesindaja Marit Pukk, lisades, et MTÜ Pidula tegevuse osas võetakse seisukoht pärast juurdluse läbiviimist ja tema kohustuste seaduslikkuse kontrollimise tulemust.
?Ilma juurdluse tulemuseta pole käesoleval hetkel võimalik antud asjas hinnangut korruptsiooni osas anda,? sai Meie Maa ministeeriumilt vastuseks küsimusele, kas siiakasvatuse teenuse tellimine keskkonnateenistuse juhataja poolt oma alluva Jaan Ärmusega seotud MTÜ-st Pidula ei ole korruptsioonihõnguline tegevus.
<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_R/reiljan1raul.jpg#408#600#Keskkonnaminister Villu Reiljan>