Ülo Toomsalu • 7. november 2003 kell 6:14

PM: Odavlennufirmadele jääb Tallinn kalliks

Odavlennufirmade jõudmine Tallinna on lennuvälja kalliduse tõttu vähetõenäoline.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Signe Ratso kinnitusel on riik igal juhul huvitatud, et näiteks Ryanair, aga ka teised rahvusvahelised kompaniid tuleks Eestisse lendama, kirjutab Postimees.

«Turismi seisukohast on lennunduse osakaalu suurendamine igal juhul oluline, sest praegu tuleb lennukitega Eestisse umbes viis protsenti turistidest,» rääkis ta.

Odavlennufirmade jõudmist Tallinna lennujaama takistavad aga kõrged maksud. Näiteks küsitakse Tallinnas lennufirmadelt iga väljuva reisija eest 15 eurot ning sellele lisanduvad veel maandumis- ja parkimistasud.

Seetõttu näeb Ratso reaalsema võimalusena, et odavlennufirmad hakkavad lendama Pärnu lennuväljale, mis vajab aga eelnevalt kümnetesse miljonitesse kroonidesse ulatuvaid investeeringuid.

Esialgsed arvutused lennujaama investeeringuvajaduse kohta peaks selguma lähinädalatel.

See tähendab tema kinnitusel aga kindlasti seda, et vähemalt esimene Pärnu lennujaama kasutama hakkav ettevõte peab endale võtma ka teatud kohustused ning kinnitama oma pikaajalisi plaane.

Seejuures peab lennujaam jääma avatuks kõigile huvilistele.

«Meie ei taha maksumaksja kulul ehitada lennujaama ainult näiteks Ryanairile,» kinnitas asekantsler. «ELis saab Eesti osaks «avatud taevast» ning siia võivad tulla kõik soovijad.»

Seni on Eestisse tulevatest odavlennufirmadest kõneldes räägitud kõige enam Ryanairist. Samal ajal on Eesti vastu näidanud üles huvi ka Easy Jet ning mitmed Soome odavlennufirmad. Nemad on ka läbirääkimistes Tallinna lennujaamaga jõudnud kõige kaugemale.

Hetkel kuum