Aktsionär nõuab Kalevile uut nõukogu

Kalev leiab, et aktsionäride erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks ei ole vajadust. Esitatud taotlusega soovib Milestone juht Priit Kotkas teadlikult eksitada avalikkust ja kahjustada seeläbi Kalevi mainet, seisis ettevõtte börsiteates.

Kalevi andmetel on enda väitel väikeaktsionäride huve kaitsev Priit Kotkas ja AS Milestone seotud OÜga Kommivabrik, mis alustas selle aasta alguses Kaleviga konkureerivat äritegevust. Kommivabrik turustab kaubamärgi Maiasmokk all küpsiseid ning imporditud ?okolaadikompvekke ja iiriseid.

ASile Milestone kuulub 23,24 Kalevi aktsiakapitalist. Milestone juht Kotkas märkis oma taotluses Kalevi juhatajale Oliver Kruudale, et Tallinna linnakohtu selle aasta 31. oktoobri otsuse kohaselt omandas Kruuda 8. novembril 2000 Kalevis valitseva mõju, aga ei ole sellele vaatamata tänaseni täitnud sellega kaasnenud ülevõtmispakkumise tegemise kohustust. Kotkase sõnul ei tohi ega tohtinud Kalevi juhataja ja temaga kooskõlastatult tegutsevad isikud teostada alates 8. novembrist 2000 Kalevis hääleõigust ning nimetatud hääled tuleb pärast 8. novembril 2000 toimunud üldkoosolekutest osa võtnud aktsionäride häältest maha arvata.

Kotkase ütluste kohaselt puuduvad Kalevil juhtorganid, sest nõukogu liikmed Kristel Solli ja Ülo Suurkase valis kvoorumita üldkoosolek. Tema ütluste kohaselt on Kalevi nõukogul vaid üks liige ? 1. detsembri 1999. aasta erakorralisel üldkoosolekul valitud Heino Priimägi. Äriseadustiku ja Kalevi põhikirja kohaselt ei või nõukogul olla vähem kui kolm liiget. Priimägi ise eile olukorda kommenteerida ei soovinud.

?Kuna Kalevi nõukogu ei vasta seaduses ja põhikirjas sätestatud nõuetele, ei saanud nõukogu pikendada selle aasta 14. märtsil juhataja volitusi ning need on lõppenud alates 15. märtsist,? ütles Kotkas. Tema sõnul puudub praegu Kalevil nii juhatus kui nõukogu.

Kalev on seisukohal, et väide, nagu puuduks ASil Kalev juhtorganid, on meelevaldne. ?Selline väide ei põhine kohtuotsusel. Ühtegi registrikannet ASi Kalev juhtorganite kohta ei ole vaidlustatud,? seisab Kalevi teates.

Hetkel kuum